У звичайному випадку, щодо діяльності, з якої сплачується єдиний податок, підприємець-"єдинник" не подає декларацію про майновий стан і доходи. Натомість він декларує такий дохід в декларації з єдиного податку.
Але розділом IV ПКУ передбачені випадки, коли декларацію про доходи фізособа має подати, і цей обов’язок поширюється і на підприємців-"єдинників".
Зокрема, це випадок, коли підприємець отримує доходи, з яких він не сплачує єдиний податок, але це оподатковані доходи, виплачені не податковими агентами. Якщо йдеться про оподатковані ПДФО та ВЗ доходи, які виплачуються податковими агентами, то щодо них підприємець-"єдинник" декларацію про майновий стан та доходи не подає (п. 179.2 ПКУ).
Отже, якщо орендну плату та плату за договором купівлі-продажу ФОП-"єдинник" (як звичайна фізособа) отримала від юрособи або від іншого підприємця, то подавати декларацію такій фізособі не потрібно. Якщо ж покупцем або орендарем була звичайна фізособа, декларацію продавцю/орендодавцю слід подати обов’язково.
Зверніть увагу: за підсумками 2017 року подається нова форма декларації, що оновлена на підставі наказу Мінфіну від 06.06.2017 р. №556.
Для доходів від надання майна в оренду передбачено окремий рядок 10.3 розд.ІІ декларації про доходи. У графі 3 рядка 10.3 вказується сума загального річного доходу від надання нерухомого майна в оренду. Показники графи 4 та 5 рядка 10.3 – це відповідно сума ПДФО та військового збору з доходів, отриманих протягом 2017 року від надання майна в оренду, утриманих трьома податковими агентами. Оскільки ці три податкові агенти утримують та перераховують ПДФО та військовий збір самостійно, то орендодавцю нараховувати їх за підсумками річного декларування не потрібно (графи 6 та 7 рядка 10.3 розділу ІІ залишаться порожніми).
Крім того, у разі отримання доходів від оренди, слід заповнити графу 7 розділу відомостей про власне нерухоме (рухоме) майно та/або майно, яке надається в оренду, суборенду.
Щодо продажу вантажного автомобіля та причепу, то податківці вже котрий рік відстоюють думку, що ЦКУ не передбачає наявність такого суб’єкта права приватної власності як фізособа – підприємець. Отже, дохід, отриманий фізособою - підприємцем від продажу власного рухомого майна, підлягає оподаткуванню у рамках ст.173 ПКУ. Дохід, отриманий за результатами продажу рухомого майна слід відобразити у рядку 10.2 розділу ІІ декларації про доходи. У графі 3 цього рядка вказується сума загального річного доходу від продажу рухомого майна, який, у свою чергу, не може бути нижчим за оціночну вартість. Показники графи 4 та 5 рядка 10.2 – це, відповідно, сума ПДФО та військового збору, сплачених під час вчинення нотаріальної дії щодо продажу об’єктів рухомого майна. Як і у випадку із рядком 10.3, графи 6 та 7 рядка10.2 розділу ІІ залишаться незаповненими: нарахування та утримання ПДФО і військового збору мали місце під час нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу вантажного автомобіля та причепу.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити