• Посилання скопійовано

У яких випадках підприємець -"єдинник" повинен подавати декларацію про доходи

Підприємець (ІІІ група ЄП,платник ПДВ) отримував протягом 2017 року непідприємницькі доходи, зокрема, продав вантажний автомобіль та причіп, здавав в оренду приміщення. Чи треба йому подавати декларацію про доходи за підсумками 2017 року? Якщо потрібно, то у яких розділах (рядках) потрібно відобразити такі доходи?

У звичайному випадку, щодо діяльності, з якої сплачується єдиний податок, підприємець-"єдинник" не подає декларацію про майновий стан і доходи. Натомість він декларує такий дохід в декларації з єдиного податку.

Але розділом IV ПКУ передбачені випадки, коли декларацію про доходи фізособа має подати, і цей обов’язок поширюється і на підприємців-"єдинників". 

Зокрема, це випадок, коли підприємець отримує доходи, з яких він не сплачує єдиний податок, але це оподатковані доходи, виплачені не податковими агентами. Якщо йдеться про оподатковані ПДФО та ВЗ доходи, які виплачуються податковими агентами, то щодо них підприємець-"єдинник" декларацію про майновий стан та доходи не подає (п. 179.2 ПКУ).  

Отже, якщо орендну плату та плату за договором купівлі-продажу ФОП-"єдинник" (як звичайна фізособа) отримала від юрособи або від іншого підприємця, то подавати декларацію такій фізособі не потрібно. Якщо ж покупцем або орендарем була звичайна фізособа, декларацію продавцю/орендодавцю слід подати обов’язково. 

Зверніть увагу: за підсумками 2017 року подається нова форма декларації, що оновлена на підставі наказу Мінфіну від 06.06.2017 р. №556

Для доходів від надання майна в оренду передбачено окремий рядок 10.3 розд.ІІ декларації про доходи.  У графі 3 рядка 10.3 вказується сума загального річного доходу від надання нерухомого майна в оренду. Показники графи 4 та 5 рядка 10.3 – це відповідно сума ПДФО та військового збору з доходів, отриманих протягом 2017 року від надання майна в оренду, утриманих трьома податковими агентами. Оскільки ці три податкові агенти утримують та перераховують ПДФО та військовий збір самостійно, то орендодавцю нараховувати їх за підсумками річного декларування не потрібно (графи 6 та 7 рядка 10.3 розділу ІІ залишаться порожніми).

Крім того, у разі отримання доходів від оренди, слід заповнити графу 7 розділу відомостей про власне нерухоме (рухоме) майно та/або майно, яке надається в оренду, суборенду. 

Щодо продажу вантажного автомобіля та причепу, то податківці вже котрий рік відстоюють думку, що ЦКУ не передбачає наявність такого суб’єкта права приватної власності як фізособа – підприємець. Отже, дохід, отриманий фізособою - підприємцем від продажу власного рухомого майна, підлягає оподаткуванню у рамках ст.173 ПКУ. Дохід, отриманий за результатами продажу рухомого майна слід відобразити у рядку 10.2 розділу ІІ декларації про доходи. У графі 3 цього рядка вказується сума загального річного доходу від продажу рухомого майна, який, у свою чергу, не може бути нижчим за оціночну вартість. Показники графи 4 та 5 рядка 10.2 – це, відповідно, сума ПДФО та військового збору, сплачених під час вчинення нотаріальної дії щодо продажу об’єктів рухомого майна. Як і у випадку із рядком 10.3, графи 6 та 7 рядка10.2 розділу ІІ залишаться незаповненими: нарахування та утримання ПДФО і військового збору мали місце під час нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу вантажного автомобіля та причепу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202454
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024187
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4994
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436