• Посилання скопійовано

Правила оподаткування нецільової матеріальної допомоги, наданої неприбутковою організацією

Неприбуткова організація надає нецільову допомогу. Як має оподатковуватися ця допомога протягом 2017 року?

Окремих правил оподаткування ПДФО благодійної допомоги, яка надається неприбутковими організаціями, не встановлено.

Відповідно до пп. 170.7.1 ПКУ, не оподатковується та не включається до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку благодійна, у тому числі гуманітарна допомога (далі — благодійна допомога), яка надходить на його користь у вигляді коштів або майна (безоплатно виконаної роботи, наданої послуги) та відповідає вимогам, визначеним цим пунктом.

Тож оподаткування гуманітарної допомоги не відрізняється від інших видів благодійної допомоги.

З огляду на умови питання неприбуткова організація надає саме нецільову благодійну допомогу. Загальна норма щодо оподаткування наданої нецільової благодійної допомоги у 2017 році не змінилася. Відповідно до пп. 170.7.3 ПКУ, не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами — юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року.

У 2017 році сума нецільової благодійної допомоги, що надається резидентами фізособі, не оподатковується ПДФО, а отже, й військовим збором, у розмірі не більше 2240 грн. Сума перевищення нецільової допомоги над зазначеним розміром у 2240 грн включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як інші доходи і підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

Оскільки допомога надається у негрошовій формі, то базою утримання ПДФО, відповідно до п. 164.5 ПКУ, є сума такого перевищення, збільшена на натуральний коефіцієнт. У 2017 році він становить 1,2195.

Військовий збір при цьому утримується зі суми перевищення без збільшення на такий коефіцієнт, адже об'єктом оподаткування збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ та іншими нормами ПКУ, і не передбачено застосування натурального коефіцієнта для утримання військового збору.

Але для відображення в формі №1ДФ потрібно мати ідентифікаційний код та паспортні дані. А оскільки матеріальна допомога надається по заяві, тобто вже є ідентифікованою, то відсутність ідентифікаційного коду є вже проблемою неприбуткової організації. Адже невідображення інформації щодо фізосіб, яким надано матеріальну допомогу, в формі №1ДФ податковим агентом призводить до штрафу у розмірі 510 грн. 

Якщо немає можливості отримати дані фізосіб, то краще надавати неперсоніфіковану матдопомогу. У такому разі питань щодо оподаткування ПДФО не буде виникати, оскільки не буде ідентифіковано набувача допомоги.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»