• Посилання скопійовано

Які документи мають бути у підприємства при придбанні товарів у підприємця, щоб не утримувати ПДФО

Підприємство придбає товар у підприємця. Які документи мають бути у наявності, щоб не утримувати ПДФО та не нараховувати ЄСВ у разі такого придбання?

Щодо ПДФО. Наразі за нормою п. 177.8 ПКУ під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують ПДФО у джерела виплати, тільки якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності. Таким документом наразі є витяг з ЄДР (тож, підприємець має надати його копію). 

Якщо підприємство придбає товар у фізособи-єдиноподатника, то відповідно до пп. 165.1.36 ПКУ у підприємства має бути копія витягу з реєстру платників єдиного податку, у якому мають бути зазначені види діяльності, які може здійснювати підприємець. Адже за цією нормою звільняються від оподаткування суми доходів, за якими сплачується єдиний податок. 

 

Щодо ЄСВ. Слід вказати, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ платниками ЄСВ є підприємства, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами. 

Але цією ж нормою Закону про ЄСВ вказано, що підприємство не є платником ЄСВ у разі використання праці фізособи, з якою укладено цивільно-правовий договір, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. 

Тому, щоб уникнути сплати ЄСВ, підприємство повинно отримати від підприємця  копію витягу з ЄДР, у якому зазначені види діяльності, які здійснює підприємець, і ЄСВ не сплачується в разі, якщо винагорода виплачується за видами робіт, послуг, на які поширюються ці види діяльності відповідно до КВЕД. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»