• Посилання скопійовано

Дохід, який дає право на застосування податкової соцпільги на загальних підставах, - 1930 грн

Чи має право працівник на застосування у 2016 році податкової соцпільги на загальних підставах, якщо розмір нарахованої зарплати - 1600 грн?

Податкова соціальна пільга (далі - ПСП) може застосовуватися тільки до розміру заробітної плати, яка дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому на 1 січня звітного року та помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.

У 2016 році такий розмір доходу, який дає право застосовувати  ПСП, становить 1930 грн (1378 грн × 1,4). 

Тож, оскільки нарахована зарплата  працівника дорівнює 1600 грн, то до такого доходу може бути застосована ПСП у розмірі 689 грн (50% від розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленому законом на 1 січня звітного податкового року).

Відповідно до вимог, визначених у п. 169.2 ПКУ, платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування ПСП (далі – заява про застосування пільги). Підставою для початку застосування ПСП буде написана заява працівника у довільній формі. Але податківці у своєму роз’ясненні від 11.02.2016 р. №501/Г/20-40-17-02-15 наголошують, що за зразок при оформленні такої заяви може братися форма заяви, що була встановлена наказом ДПАУ від 30.09.2003 №461.

При цьому ПСП може застосовуватися тільки до суми нарахованої зарплати, отриманої від одного роботодавця у вигляді заробітної плати. Якщо платник податку порушує ці норми, внаслідок чого, зокрема, ПСП застосовується також під час отримання інших доходів протягом будь-якого звітного податкового місяця або за кількома місцями отримання доходів, такий платник податку втрачає право на отримання ПСП за всіма місцями отримання доходу, починаючи з місяця, в якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, в якому право на застосування ПСП  відновлюється.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Компенсація витрат на відрядження ФОПа
    Підприємство уклало з ФОПом договір на надання послуг. За цим договором для того, щоб надати послуги, ФОП має виїхати в інше місто. Якщо підприємство буде компенсувати витрати на проживання ФОПа, чи потрібно нараховувати ПДФО та ВЗ?
    17.09.202517
  • Чи застосовується «натуральний» коефіцієнт для військового збору?
    Підприємство при виплаті негрошового доходу фізособам при розрахунку оподатковуваного доходу застосовує «натуральний» коефіцієнт для розрахунку не тільки ПДФО, а й ВЗ. Тому що інакше немає можливості правильно утримати ВЗ. Але податкова служба видає роз’яснення, що застосування «натурального» коефіцієнта для ВЗ не передбачено ПКУ. Чи дійсно це так?
    17.09.202524
  • Які особливості оподаткування негрошових подарунків працівнику?
    Підприємство планує в 2025 році надати працівнику негрошовий подарунок. Які особливості оподаткування подарунку?
    15.09.2025545
  • Рекламні подарунки клієнтам-фізособам: як відобразити в обліку?
    Як правильно відобразити в бухгалтерському та податковому обліку підприємства платника податку на прибуток і ПДВ передачу клієнтам-фізособам рекламних подарунків (наприклад, магнітів), які вкладатимуться в посилки з нагоди свят? До якої граничної вартості ці подарунки не підлягають оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    12.09.2025389
  • Компенсація вартості авіаквитків без посадкового талону
    Чи може ТОВ компенсувати працівнику витрати на авіаквитки для закордонного відрядження без надання ним авіаквитка та посадкового талона? Працівник надав лише платіжну інструкцію про купівлю. Якщо так, які документи потрібні, і чи виникає обов'язок утримувати ПДФО та ВЗ?
    10.09.202556