• Посилання скопійовано

Строків для виплати нарахованої нецільової благодійної допомоги законодавство не містить

Чи можна нараховану в 2013 році неоподатковувану матдопомогу виплатити у 2014 році? Чи не втратить така допомога при цьому статусу неоподаткованої? Чи встановлено терміни для виплати нарахованої матдопомоги, якщо вона не є зарплатою?

Відповідно до підпунктів 170.7.3, 169.4.1 ПКУ, не включається до оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб сума нецільової благодійної допомоги, у т. ч. матеріальної, що надається резидентами — юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує 1,4 розміру місячного прожиткового мінімуму, чинного для працездатної особи на 1 січня відповідного року, округленого до найближчих 10 гривень.

Податкове законодавство не встановлює, який момент (нарахування чи виплата) вважається моментом надання нецільової благодійної допомоги.

Якщо підприємство раніше не надавало у 2013 році цьому працівникові нецільову благодійну допомогу і нарахувало таку допомогу, наприклад, у грудні 2013 р., із виплатою вже у 2014 р., то, на нашу думку, така допомога вважається наданою у 2013 р., бо нарахування її (із виникненням кредиторської заборгованності перед отримувачем допомоги) припадає на 2013 звітний податковий рік.


Виплата цієї допомоги у 2014 р. вважатиметься, на наш погляд, погашенням заборгованості перед платником податку — фізособою.

Доказом того, що підприємство надало таку допомогу саме у 2013 р., буде наказ (розпорядження) про надання такої допомоги у грудні 2013 р. (варто у наказі навести формулювання на зразок: «надати у грудні 2013 р. нецільову благодійну допомогу»), відображення у регістрах бухгалтерського обліку (нарахування допомоги бухгалтерськими проведеннями) та у формі №1ДФ1.

1 Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ), форма якого затверджена наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. №1020.

Нагадаємо, що у формі №1ДФ нецільова благодійна допомога відображається з ознакою доходу 169.

На нашу думку, у разі якщо розглянуту благодійну допомогу нарахували фізособі у 2013 р., а виплатили вже у 2014 р., підприємство має право у 2014 р. знову надати цій фізособі неоподатковувану благодійну допомогу в межах відповідного розміру.

У 2013 р. сума нецільової благодійної допомоги, що не підлягає оподаткуванню, становила 1147 грн х 1,4 І 1610 грн, а в 2014 р. становитиме: 1218 грн х 1,4 І 1710 грн.

Законодавство не встановлює строків виплати нарахованої нецільової благодійної допомоги. Підстав для втрати такою допомогою статусу неоподатковуваної через те, що вона була виплачена вже наступного року, на нашу думку, немає.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кравчук Олексій, д.ю.н., аудитор

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Помилкова виплата винагороди гіг-спеціаліста на його рахунок ФОПа
    Резидентом Дія. Сіті помилково виплачена винагорода гіг-спеціалісту на його рахунок ФОПа. Які наслідки і ризики для резидента, якщо в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ відображена винагорода гіг-спеціалісту?
    01.05.20249
  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    25.04.202433
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202425
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024158
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202435