Оскільки фінзвітність з нульовими показниками, тобто, річний дохід КІК менше 2 млн. євро, то звіт по КІК подається, але немає обов’язку розраховувати скоригований прибуток КІК і сплачувати з цього прибутку податок.Детальніше про це можна почитати тут, тут.
Але чи слід подавати додаток КІК до декларації, якщо фінзвітність нульова?
Згідно з пп. 170.13.1 ПКУ платник податку – резидент, що визнається контролюючою особою щодо КІК, зобов’язаний визначити частину прибутку КІК відповідно до положень ст. 39-2 ПКУ та включити її до загального оподатковуваного доходу, що відображається в Декларації та оподатковується за ставкою, визначеною пп. 167.1 ПКУ (18%).
Підпунктом 39-2.4.1 ПКУ визначено перелік умов, у разі додержання яких скоригований прибуток КІК не підлягає включенню, зокрема, до загального оподатковуваного доходу.
Водночас, незалежно від виконання умов, передбачених пп. 39-2.4.2 ПКУ, скоригований прибуток КІК не підлягає включенню до загального оподатковуваного доходу, не є об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств контролюючої особи у разі, якщо загальний сукупний дохід усіх КІК однієї контролюючої особи із всіх джерел за даними фінансової звітності не перевищує еквівалент 2 мільйони євро на кінець звітного періоду.
Тож оскільки скоригований прибуток КІК в розглядуваній ситуації не включається до оподатковуваного доходу, то, на наш погляд, подавати додаток КІК до декларації за заповнювати рядок 10.14 декларації не потрібно.
Таку саму думку читаємо в консультації ДПС у Запорізькій області тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити