• Посилання скопійовано

Підприємство оплачує послуги охорони працівника: яке буде оподаткування?

ТОВ уклало договір з охоронною фірмою для отримання послуг з охорони працівника. Розуміє, що це додаткове благо, де сплачений ПДФО та ВЗ потрібно утримувати з зарплати. Коли саме потрібно перераховувати податки - протягом 3 банківських днів з моменту перерахування коштів за послуги? Чи потрібно нараховувати ЄСВ на цю суму? Чи є податкова різниця з податку на прибуток з приводу цієї операції?

Коли саме потрібно перераховувати податки - протягом 3 банківських днів з моменту перерахування авансу за послуги? 

Так, протягом 3-х операційних днів з дня, що настає за днем виплати доходу у негрошовій формі (пп. 168.1.4 ПКУ).

Аванс за послуги – це ще не понесені витрати, оскільки фактично послуги можуть бути не надані та аванс може бути повернутий. Тому, вважаємо, факт надання послуг, а відтак і виникнення доходу у працівника – це підписання акту наданих послуг, за яким в обліку робиться запис Дт 949 Кт 631. Отже, ПДФО та ВЗ слід сплатити протягом 3-х операційних днів з дати підписання акту.

 

Чи потрібно нараховувати ЄСВ на суму натурального доходу? 

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ, базою нарахування ЄСВ для підприємства є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі.

Згідно з п. 1.3 Інструкції №5 до фонду оплати праці включаються нарахування найманим працівникам у грошовій та натуральній формі (оцінені в грошовому вираженні) за   відпрацьований  та невідпрацьований  час,  який підлягає оплаті,  або за виконану  роботу  незалежно  від  джерела фінансування цих виплат.

Тож саме на фактично сплачену суму (з ПДВ) за охорону працівника треба нараховувати ЄСВ, як на нараховану суму доходу.

Звертаємо увагу, що триденного відстрочення для сплати ЄСВ не передбачено. ЄСВ потрібно сплатити не пізніше виплати доходу працівнику, тобто не пізніше дати підписання акта наданих послуг або іншого документа, який свідчить про те, що у певному періоді (як правило, це місяць) послуги фактично надані, аванс зарахований (ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ).

 

Чи є податкова різниця з податку на прибуток з приводу цієї операції

Платники податку на прибуток визначають об'єкт оподаткування як фінансовий результат, розрахований за правилами бухгалтерського обліку із можливістю (обов'язком) його відкоригувати на податкові різниці.

Відповідно до пп. 140.5.10 ПКУ фінрезультат збільшується на суму перерахованої безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг) особам, що не є платниками податку, крім фізичних осіб, які є платниками податку на доходи фізичних осіб. В даному випадку як раз працює це виключення, тому що отримувач є фізичною особою і сплачує ПДФО з додаткового блага теж за ставкою 18%. Таким чином сума допомоги оподатковується тільки один раз у отримувача.

Платники, які не коригують фінрезультат, не беруть до уваги цю норму.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202451
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024186
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4864
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436