• Посилання скопійовано

Добові є більшими за граничну норму: що з ПДФО?

Працівник знаходився у відрядженні у Львові 2 доби та потім у Варшаві на форумі 3 доби. Виплата добових більша граничної норми. Чи застосовувати коефіцієнт в розрахунку ПДФО на суму перевищення? Коли необхідно сплачувати ПДФО та ВЗ? Чи вважається пересадкою зупинка у Львові, якщо виїзд зі Львова та перетин кордону відбувається в один день (добові нараховувати за цей день як за кордон)?

Виплата добових більша граничної норми: чи застосовувати коефіцієнт в розрахунку ПДФО на суму перевищення? 

Нагадаємо, що суми добових витрат працівників, які не оподатковуються ПДФО, встановлено пп. 170.9.1 ПКУ:

  • в межах території України - не більше ніж 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, тобто 670,00 грн;
  • для відряджень за кордон - не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим НБУ, в розрахунку за кожен такий день.

Отже, якщо розмір добових витрат на відрядження перевищує встановлені норми, то сума такого перевищення є для працівника додатковим благом, та включається до його оподатковуваного доходу і є об'єктом оподаткування ПДФО  із застосуванням коефіцієнта (пп. 164.5 ПКУ). Сума збільшення розміру добових відображається в додатку 4ДФ єдиній звітності за ознакою «126», а суму добових в межах норми – за ознакою «118». Хоча податківці, іншої думки, та вважають що суму збільшення розміру добових витрат на відрядження понад встановлені норми також слід відображати у додатку 4ДФ за ознакою доходу «118». Про це ми писали тут.

 

Коли необхідно сплачувати ПДФО та ВЗ? 

ПКУ не містить чіткої відповіді на дане запитання. Тому, вважаємо, що ПДФО та ВЗ з оподатковуваної частини добових варто перерахувати до бюджету в день затвердження авансового звіту, оскільки на момент їх виплати у працівника не виникає дохід у сумі їх перевищення. 

 

Чи вважається пересадкою зупинка у Львові, якщо виїзд зі Львова та перетин кордону відбувається в один день: добові нараховувати за цей день як закордон?

Так, Львів вважається зупинкою для пересадки.

При цьому, згідно з пп. «б» пп. 16.2 Інструкції №59 (незважаючи на те, що вона розроблена для бюджетників, нею користуються і приватні підприємства), добові витрати з дня останньої пересадки на інший транспортний засіб (вибуття з готелю, мотелю, іншого житлового приміщення) на території України під час прямування у відрядження за кордон і до дня першої пересадки на інший транспортний засіб (зупинки в готелі, мотелі, іншому житловому приміщенні) на території України (включно) під час повернення в Україну відшкодовуються за нормами, встановленими для відряджень за кордон. У разі якщо день вибуття у відрядження або день прибуття відрядженого працівника до місця постійної роботи збігається з днем вказаної пересадки (зупинки), добові витрати за відповідні день вибуття або день прибуття відшкодовуються за нормами, встановленими для відряджень за кордон.

Отже, і день пересадки, і якщо виїзд та перетин кордону відбувається в один день, то ці дні оплачуються, як добові за кордон.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»