• Посилання скопійовано

Роздача сертифікатів в рекламних цілях: що з ПДФО і ВЗ?

Чи є об'єктом оподаткування ПДФО і ВЗ сума безоплатно розданих грошових сертифікатів в рекламних цілях? Якщо так, то сума перевищення 25% МЗП (1675 грн) обов'язково оподатковується ПДФО і ВЗ? Які документи потрібні, щоб віднести на витрати вартість розданих сертифікатів без застосування податкових різниць?

ПДФО та ВЗ

Відповідно до абз. 1 пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ, до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо, у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у пп. 165.1.53 ПКУ.

Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними пп. 164.5 ПКУ (абз. 2 пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ).

Згідно з пп. 164.5 ПКУ під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з ПКУ, помножена на так званий "натуральний" коефіцієнт.

Водночас не включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) – у частині, що не перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (пп. 165.1.39 ПКУ). 

Отже, якщо юридична особа надає подарункові сертифікати фізичним особам, то вартість таких сертифікатів включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як додаткове благо та оподатковується за ставкою 18 % (пп. 167.1 ПКУ) з урахуванням вимог пп. 165.1.39 ПКУ.

ВЗ утримується за ставкою 1,5% (без застосування натурального коефіцієнта).

Таким чином, сертифікат номінальною вартістю до 1675,00 грн (6700,00 грн х 25%) не оподатковується. Якщо номінальна вартість сертифіката є більшою за вказану суму, тоді оподаткуванню підлягає різниця між номінальною вартістю сертифіката та 1675,00 грн. При цьому не забуваємо про збільшення бази оподаткування на натуральний коефіцієнт для ПДФО та незастосування його для ВЗ.

У податковому розрахунку за формою №1ДФ подарунки відображають за ознакою доходу «160», якщо дохід не оподатковується, та за ознакою доходу «126», якщо дохід є оподатковуваним.

Приклад. Видано грошовий сертифікат в рекламних цілях вартістю 10000,00 грн. Базою оподаткування сертифікату буде:

  • ПДФО: ((10000,00 грн – 1675,00 грн) х 1,219512)  х 18% = 1827,44 грн; 
  • ВЗ: (10000,00 грн – 1675,00 грн) х 1,5% = 124,88 грн.

 

Документи для підтвердження витрат

Такими документами можуть бути:

1) наказ про закупівлю й роздачу подарункових сертифікатів для роздачі з указанням мети роздачі — з метою реклами чи без будь-якої мети; спосіб придбання подарунків (безготівковий чи за допомогою підзвітної особи), кількість і вартість сертифікатів, дату й місце роздачі подарунків, інше. Додатком до наказу може оформлятися кошторис витрат на придбання подарунків;

2) звіт про фактичні витрати (з документами, які підтверджують понесені витрати на придбання сертифікатів), який складає відповідальна особа;

3) акти на списання розданих сертифікатів (як правило, складають на підставі відомостей та інших первинних документів про видачу сертифікатів) тощо.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202443
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024186
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4854
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436