• Посилання скопійовано

Автоцивілка та ДЦВ оплачені підприємством за орендоване авто у ФО: ПДФО, ВЗ та ЄСВ

ФО (є працівником підприємства "Б") здає в оренду авто підприємству "А". Підприємство "А" здає його в суборенду підприємству "Б". Суборендар сплачує автоцивілку і добровільне страхування цивільної відповідальності (ДЦВ) за авто, і договір на страхування укладається між страховою компанією і підприємством "Б". Чи виникає ПДФО, ВЗ і ЄСВ щодо цих страхових платежів у Підприємства "Б"? Якщо так, то як відобразити в звітності і коли треба сплатити податки?

За загальним правилом суборенда можлива тільки з письмової згоди орендодавця, якщо інше не встановлено договором (ст. 774 ЦКУ). І якщо в договорі однією із сторін є фізособа, то додаткову угоду потрібно нотаріально засвідчити.

 

Автоцивілка

Страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів є видом обов’язкового страхування (п. 9 ст. 7 Закону про страхування).

Відповідно до п. 1.6 ст. 1 Закону №1961 власники транспортних засобів - юридичні та фізичні особи, які відповідно до законів України є власниками або законними володільцями (користувачами) наземних транспортних засобів на підставі права власності, права господарського відання, оперативного управління, на основі договору оренди або правомірно експлуатують транспортний засіб на інших законних підставах.

Тобто, згідно з нормою даної статті орендар (суборендар) також вважається власником авто, яке орендує.

Оскільки, в даному випадку, договір автоцивілки укладено на орендований автомобіль безпосередньо між страховою і підприємством "Б" (суборендарем), то оплата її підприємством не буде доходом працівника (орендодавця) і не оподатковуватиметься ПДФО, ВЗ та ЄСВ.

Оподаткування виникло б у випадку, якщо договір був укладений між страховою і працівником, а оплат провило підприємство "Б".

 

Добровільне страхування цивільної відповідальності

Добровільне страхування цивільної відповідальності автовласників (або ДЦВ), яке йде виключно в комплексі з ОСЦПВ. Отже, ДЦВ не є альтернативою автоцивілки, а купується як доповнення до ОСЦПВ, тобто придбання договору добровільної відповідальності не звільняє власників ТЗ від необхідності мати поліс автоцивілки. 

Страхування наземного транспорту є видом добровільного страхування (ст. 6 Закону про страхування).

Частина 2 ст. 771 ЦКУ передбачає, що за договором або законом може бути встановлений обов'язок наймача укласти договір страхування речі, що передана у найм.

Тобто, орендодавець може перекласти обов’язок страхування авто на орендаря, прописавши це у договорі.

ДЦВ поширюється на будь-якого водія, який керував транспортним засобом, зазначеним у договорі, на законних підставах. 

Таким чином, як і в випадку з автоцивілкою, оподаткування ФО-орендодавця тут також буде відсутнє. Оскільки, договір страхування укладено на орендований автомобіль безпосередньо між страховою і підприємством "Б" (суборендарем) і його оплата не є доходом працівника.

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»