Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Оподаткування доходу фізособи від продажу власної сільгосппродукції

Фізособа продає власну сільгосппродукцію (натуральний мед) податковому агенту. Сума сукупного доходу за рік не перевищує 12 та 50 розмірів МЗП. При цьому подає агенту копію довідки про наявність у неї земельної ділянки та копії паспорту та ІПН. Чи повинен податковий агент утримувати ПДФО та ВЗ з таких доходів фізособи з 01.04.2022 року?

З прийняттям Закону № 2142 у ПКУ з’явився пп. 23 підрозділу 1 розділу ХХ «Перехідні положення», за якою тимчасово, починаючи з 1 квітня 2022 року та у період дії воєнного стану, норма пп. 165.1.24 ПКУ застосовуються з урахуванням таких особливостей:

  • доходи, отримані від продажу платником податку особі, яка має статус податкового агента, власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою, остаточно оподатковуються таким податковим агентом під час їх нарахування (виплати);
  • податкові агенти відображають в об’єднаній звітності загальну суму нарахованих (виплачених) у звітному податковому періоді доходів, отриманих фізичними особами від продажу особі, яка відповідно до цього Кодексу має статус податкового агента власної сільськогосподарської продукції, та загальну суму утриманого з них податку.

При цьому в податковому розрахунку не зазначається інформація про суми окремої виплати, суми нарахованого на неї податку, а також відомості про фізичну особу - платника податку, яка одержала дохід від продажу особі, яка має статус податкового агента, власної сільськогосподарської продукції.

Таким чином, проаналізувавши вищезазначену норму, розуміємо, що  з 01.04.2022 р. та на період дії воєнного стану, податковий агент (юридична особа чи підприємець) при придбанні у фізосіб с/г продукції має відобразити у Додатку 4ДФ об’єднаної звітності (без проведення персоніфікації) загальну суму витрачену на придбання цієї продукції та утриманий з неї ПДФО (за ставкою 18%) та ВЗ (за ставкою 1,5%). Такий дохід зазначатиметься під ознакою доходу «148» для рослинництва та «179» для тваринництва.

Що означає «без персоніфікації»? Для того, щоб відобразити у Додатку 4ДФ об’єднаної звітності суми, на які придбано продукцію, податковому агенту не потрібні від фізосіб копії довідок про наявність у них земельних ділянок, паспортів та ІПН, оскільки в ній не зазначатиметься виплата доходу кожній фізособі окремо. А оскільки немає персоніфікації, то таке відображення має бути, накшталт, відображення відсотків та виграшів (призів) у лотерею, які загальними сумами знайшли своє місце у розділі ІІ Додатка 4ДФ об’єднаної звітності. Тому, яким чином відображатиметься без персоніфікації придбана у фізосіб с/г продукція наразі не відомо. Сподіваємося, що до кінця ІІ звітного кварталу податківці вирішять це питання шляхом внесення змін до розділу ІІ Додатка 4ДФ об’єднаної звітності чи замінять «без персоніфікації» на «персоніфікацію», тому, радимо, поки що брати у фізосіб зазначені вище копі документів.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Доходи , ПДФО , Сільське господарство , Військовий збір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі