• Посилання скопійовано

Декларація про майновий стан і доходи ФОПа, яка йде в декрет

Як заповнити декларацію про майновий стан та доходи жінки-підприємця, яка отримала лікарняний по вагітності та пологах, наприклад, 17.04.2022 р.? Чи необхідно подати «Звітну» «Довідкову» декларацію? Як заповнити Додаток 1 з ЄСВ?

Тип декларації про майновий стан та доходи «довідкова» разом із типом «звітна» заповнюється ФОПом, зокрема, якщо він буде  отримувати допомогу по вагітності та пологах, за ідентифікатором F0100412 Податкова декларація про майновий стан і доходи (довідкова) з додатком ЄСВ 1 «Розрахунок сум нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» – за ідентифікатором форми F0141912 (подається у разі призначення пенсії/призначення матеріального забезпечення, страхових виплат). Звітний період – місяць (подається з 01.01.2022), термін подання – щомісячно з першого числа звітного місяця без обмеження граничного строку подання.

Фрагменти заповнення покажемо на зразках, враховуючи зазначену дату в запитанні, необхідних рядків та граф Декларації про майновий стан і доходи (зразок 1) та додатку ЄСВ 1 (зразок 2).

 

Декларація про майновий стан і доходи

Відповідно до п. 1 розділу IІІ Інструкції №859, Декларація типу «звітна» або «звітна нова» із одночасним зазначенням додаткової позначки «довідкова» - це декларація, що подається платниками єдиного внеску, зокрема до дати настання страхового випадку.

Зразок 1>>

 

Додаток ЄСВ1

Відповідно до п. 5 розділу IV Інструкції №859 під час подання розрахунку «призначення матеріального забезпечення, страхових виплат» платнику єдиного внеску необхідно одночасно зазначити позначкою «х»:

  • необхідний тип декларації «звітна»;
  • додаткову позначку «довідкова»;
  • номер календарного місяця (числове значення), в якому подається така декларація.

Звертаємо увагу, тип декларації «уточнююча» при поданні «призначення матеріального забезпечення, страхових виплат» не застосовується.

У разі необхідності впродовж року призначення матеріального забезпечення, страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, позначкою «х» зазначається тип форми «призначення матеріального забезпечення, страхових виплат». Розрахунок з такою позначкою повинен містити дані актуальні до дати настання страхового випадку за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням. Тобто у розділі 8 потрібно показати період перебування ФОП як платника ЄСВ, за який сплачено страхові внески, з дня закінчення попереднього звітного періоду до дати настання страхового випадку (останнє число місяця перед місяцем настання страхового випадку.

Зразок 2>>

Платники єдиного внеску, які подали впродовж звітного року розрахунок з типом форми «призначення матеріального забезпечення, страхових виплат», зобов’язані в терміни визначені ПКУ подати розрахунок за звітний (податковий) період.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202451
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024187
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4874
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436