Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Коли треба подавати декларацію про доходи?

ФОП зареєструвався у вересні 2021 року, а з жовтня перебуває на єдиному податку. Коли треба подавати Декларацію про майновий стан та доходи – за 3 квартал чи за рік?

Загальна система оподаткування та єдиний податок передбачають різні звіти та різні платежі до бюджету. Подання звітності та сплата податків при переході з однієї системи на іншу має свої особливості.

Якщо підприємець зареєструвався в середині місяця? Стати платником єдиного податку  (перша та друга групи) підприємець має право  з першого числа наступного місяця після державної реєстрації при поданні заяви до закінчення місяця, в якому відбулась реєстрація.

Якщо підприємець обирає третю групу та подав заяву на єдиний податок протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації, він вважається єдинником з дати цієї самої державної реєстрації.

Такі правила встановлені пп. 298.1.2 ПКУ.  

Якщо новостворений підприємець пропускає строки на подання заяви, встановлені пп. 298.1.2 ПКУ, він автоматично опиняється на загальній системі оподаткування. Перейти на єдиний податок такий підприємець зможе лише подавши заяву не пізніше 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу відповідно до пп. 298.1.4 ПКУ

Таким чином, цілком реальна ситуація, коли ФОП у місяці реєстрації ще перебуває на загальній системі оподаткування, а з наступного місяця стає єдинником. 

Згідно з пп. 177.5.2 ПКУ: фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, або переходять на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, або перейшли із спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, подають податкову декларацію за результатами звітного року, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на (перехід із) спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. 

Отже, підприємець подає до податкової служби декларацію платника єдиного податку за період перебування на спрощеній системі оподаткування (в цьому випадку – за 2021 рік, у якій будуть зазначені відомості про 4 квартал 2021 року на єдиному податку) та річну декларацію про майновий стан та доходи (де зазначає відомості про вересень 2021 року на загальній системі).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Доходи , ПДФО , Декларація

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі