Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Сплата ПДФО за працівників, які працюють в орендованих приміщеннях

Підприємство має орендовані приміщення в інших містах України, де працюють працівники. Чи повинне підприємство сплачувати ПДФО за працівників, які там працюють, до місцевого бюджету та подавати Додаток №4ДФ за ними, якщо підприємство не ставало на облік за неосновним містом обліку в тих містах, де є орендовані приміщення?

Відповідно до пп. 168.1.1 ПКУ, обов’язк щодо нарахування, утримання та сплати (перера-хування) ПДФО до бюджету покладено на податкового агента, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку. Податковим агентом щодо ПДФО згідно з пп. 14.1.180 ПКУ виступають як юридичні особи, так і їх відокремлені підрозділи (філії, представництва тощо). 

Згідно до пп. 168.4.3 ПКУ, суми ПДФО, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізосіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

У разі, якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа. ПДФО, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Згідно з пп. 63.3 ПКУ, з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік до контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Так, пп. 7.1 Порядку №1588 визначено, якщо відповідно до законодавства у платника податків, крім обов’язків щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на території адміністративно-територіальної одиниці за своїм місцезнаходженням, виникають такі обов’язки на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за таким неосновним місцем обліку у відповідному контро-люючому органі.

Крім того, ч. 2 ст. 58 ГКУ передбачено, що відомості про відокремлені підрозділи підприємства залучають до реєстраційної справи та включають до Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

Виходячи із вищезазначених норм, податківці, зокрема, у листі від 22.02.2019 р. №666/5/99-99-13-02-03-16/ІПН зазначають, що якщо платник податку має власні або орен-довані приміщення в різних регіонах, в яких працюють та отримують заробітну плату наймані працівники, то платник податку зобов’язаний стати на облік як платник окремих видів податків та перераховувати ПДФО до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких структурних підрозділів (неосновним місцем обліку) на рахунки, відкриті в органах Державної казначейської служби України.

Із запитання, що розглядається, виходить, що у підприємства є орендовані приміщення в різних містах, де працюють наймані працівники, які не мають статусу відокремлених підрозділів, а саме підприємство не ставало на облік за неосновним містом обліку. Тому постало питання щодо сплати ПДФО та подання Додатку №4Д до єдиної зарплатної звітності.

Фактично орендовані приміщення в інших містах - це відокремлені підрозділи, але юридично вони такими не є, оскільки відомості про такі підрозділи не включені до ЄДР.

Податківці у ЗІР підкатегорії 103.7 надають відповідь на аналогічне запитання: «До яко-го бюджету повинен сплачувати ПДФО суб’єкт господарювання, який не має відокремле-них структурних підрозділів, а має власні чи орендовані приміщення (будівлі) у різних регіонах України та/або районах міста, де працюють наймані працівники такого суб’єкта господарювання?», та зазначають, що ПДФО підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) власних або орендованих приміщень (будівель) у різних регіонах України, у яких працюють наймані працівники такого суб’єкта господарювання, незважаючи на відсутність у такого суб’єкта господарювання відокремлених структурних підрозділів. Це прямо передбачено пп. 168.4.4 ПКУ.

Таким чином, підприємству потрібно зареєструватися за неосновним місцем обліку та як податковому агенту сплачувати ПДФО, утриманий з доходу працівників за місцерозташуванням орендованих приміщень та до того самого податкового органу подавати Додаток №4ДФ єдиної зарплатної звітності за найманих працівників, які працюють у цих орендованих приміщеннях.  

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Оренда , ПДФО , єдина звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі