• Посилання скопійовано

Сплата ПДФО за працівників, які працюють в орендованих приміщеннях

Підприємство має орендовані приміщення в інших містах України, де працюють працівники. Чи повинне підприємство сплачувати ПДФО за працівників, які там працюють, до місцевого бюджету та подавати Додаток №4ДФ за ними, якщо підприємство не ставало на облік за неосновним містом обліку в тих містах, де є орендовані приміщення?

Відповідно до пп. 168.1.1 ПКУ, обов’язк щодо нарахування, утримання та сплати (перера-хування) ПДФО до бюджету покладено на податкового агента, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку. Податковим агентом щодо ПДФО згідно з пп. 14.1.180 ПКУ виступають як юридичні особи, так і їх відокремлені підрозділи (філії, представництва тощо). 

Згідно до пп. 168.4.3 ПКУ, суми ПДФО, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізосіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

У разі, якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа. ПДФО, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Згідно з пп. 63.3 ПКУ, з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік до контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Так, пп. 7.1 Порядку №1588 визначено, якщо відповідно до законодавства у платника податків, крім обов’язків щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на території адміністративно-територіальної одиниці за своїм місцезнаходженням, виникають такі обов’язки на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за таким неосновним місцем обліку у відповідному контро-люючому органі.

Крім того, ч. 2 ст. 58 ГКУ передбачено, що відомості про відокремлені підрозділи підприємства залучають до реєстраційної справи та включають до Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

Виходячи із вищезазначених норм, податківці, зокрема, у листі від 22.02.2019 р. №666/5/99-99-13-02-03-16/ІПН зазначають, що якщо платник податку має власні або орен-довані приміщення в різних регіонах, в яких працюють та отримують заробітну плату наймані працівники, то платник податку зобов’язаний стати на облік як платник окремих видів податків та перераховувати ПДФО до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких структурних підрозділів (неосновним місцем обліку) на рахунки, відкриті в органах Державної казначейської служби України.

Із запитання, що розглядається, виходить, що у підприємства є орендовані приміщення в різних містах, де працюють наймані працівники, які не мають статусу відокремлених підрозділів, а саме підприємство не ставало на облік за неосновним містом обліку. Тому постало питання щодо сплати ПДФО та подання Додатку №4Д до єдиної зарплатної звітності.

Фактично орендовані приміщення в інших містах - це відокремлені підрозділи, але юридично вони такими не є, оскільки відомості про такі підрозділи не включені до ЄДР.

Податківці у ЗІР підкатегорії 103.7 надають відповідь на аналогічне запитання: «До яко-го бюджету повинен сплачувати ПДФО суб’єкт господарювання, який не має відокремле-них структурних підрозділів, а має власні чи орендовані приміщення (будівлі) у різних регіонах України та/або районах міста, де працюють наймані працівники такого суб’єкта господарювання?», та зазначають, що ПДФО підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) власних або орендованих приміщень (будівель) у різних регіонах України, у яких працюють наймані працівники такого суб’єкта господарювання, незважаючи на відсутність у такого суб’єкта господарювання відокремлених структурних підрозділів. Це прямо передбачено пп. 168.4.4 ПКУ.

Таким чином, підприємству потрібно зареєструватися за неосновним місцем обліку та як податковому агенту сплачувати ПДФО, утриманий з доходу працівників за місцерозташуванням орендованих приміщень та до того самого податкового органу подавати Додаток №4ДФ єдиної зарплатної звітності за найманих працівників, які працюють у цих орендованих приміщеннях.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024249
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202469
  • «Соцпакет» працівникам: що з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    Підприємство бажає надавати працівникам додатковий «соцпакет»: довгострокову медичну страховку, страхування їх життя, компенсацію витрат на харчування, оплату їх проїзду на роботу та додому, оплату фітнес-послуг тощо. Які податки треба буде сплатити з цих видів доходів?
    12.03.202490
  • Чи сплачувати ПДФО та ВЗ з вартості квартири, внесеної до статутного капіталу?
    Фізособа за 700 000 грн придбала квартиру, яку передала як внесок до статутного капіталу ТОВ. Вартість внеску оцінена в 2 000 000 грн. На погляд податкової служби, у фізособи в цьому разі виникає оподатковуваний дохід 1 300 000 грн (2 000 000 — 700 000), з якого слід сплатити ПДФО і ВЗ. Чи права податкова служба?
    28.02.202448
  • Куди платити ПДФО при викупі підприємством земельних ділянок у фізосіб?
    Підприємство викуповує земельні ділянки у фізосіб. Куди сплачувати ПДФО – до бюджету за місцем реєсрації фізособи власника, за місцем знаходження земельної ділянки чи за місцем нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу?
    22.02.20241451