• Посилання скопійовано

Чи подавати декларацію фізособі, якщо податковий агент відобразив оподаткований дохід у ф. №1ДФ?

Фізособа здає квартиру в оренду на підставі договору з юрособою. Кожного місяця при виплаті орендної плати юрособа сплачувала ПДФО та ВЗ, а також показувала виплату доходу у ф. №1ДФ. Чи потрібно окремо ще й фізособі подавати за себе річну декларацію?

Відповідно до пп. 179.2 ПКУ, декларація не подається, якщо платник податку отримував:

  • доходи від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
  • доходи виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» ПКУ;
  • доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими вже був сплачений ПДФО;
  • доходи у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких вже було сплачено податок відповідно до пп. 174.3 ПКУ.

Особливості оподаткування доходів від надання в оренду нерухомості визначені пп. 170.1 ПКУ

У пп. 170.1.2 ПКУ сказано, що податковим агентом платника податку орендодавця є орендар. 

Згідно з пп. 170.1.4 ПКУ, орендні доходи оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою, визначеною пп. 167.1 ПКУ. Тобто, за ставкою 18%. Поряд з цим сплачується ВЗ (див. п. 16-1 підр. 10 розд. ХХ ПКУ).

Відповідно до пп. 170.1.5 ПКУ, якщо орендар є фізичною особою, яка не є самозайнятою особою, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець. В такому разі орендодавець самостійно має щокварталу сплачувати ПДФО і ВЗ і подати за наслідками року декларацію.

З наведеного випливає, що в ситуації, яку ми розглядаємо, орендодавець не повинен подавати річну декларацію, в якій зазначати доходи від наданої в оренду квартири. 

Поряд з цим, якщо у орендодавця протягом звітного року виникатимуть інші доходи, за якими він повинен буде подавати декларацію, то в такій декларації він повинен буде показувати всі доходи, отримані протягом року, включаючи і доходи від оренди.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202451
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024186
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4864
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436