• Посилання скопійовано

Яка сума доходу відображається в графі 3 форми №1ДФ?

При проведенні госпдіяльності, як фізособа-підприємець, в 1-му кв. 2013 р. підприємець почав орендувати приміщення у фізособи - резидента України, не підприємця (далі - Орендодавець). Під час проведення розрахунків із орендодавцем (шляхом перерахунку через банківську установу на протязі лютого-березня 2013 року) за надані послуги (надання в оренду майна), при умові вартості послуг 1500,00 грн/міс., сума розподілялась наступним чином: платіжне доручення №1 – оплата послуг в розмірі 1 275,00 грн; платіжне доручення №2 – сплата нарахованого ПДФО в розмірі 225,00 грн. Як заповнити ф. №1ДФ? Якщо за 2 місяці сума нарахованого доходу (графа 3а) рівна 3000,00 грн, тоді яку суму потрібно писати в графі 3 (3000,00 чи 2550,00)?

Порядок складання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (далі –  форма 1ДФ) затверджено наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. №1020 (далі – Порядок №1020). 

В п. 3.2 Порядку №1020 сказано, що у графі 3а "Сума нарахованого доходу" відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізособі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а


є обов'язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні. Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування ПДФО, суми ЄСВ, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, суми податкової соціальної пільги з ПДФО за її наявності. Відповідно у п. 3.3 Порядку №1020 встановлено, що у графі 3 "Сума виплаченого доходу" відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом. Як бачимо, більше інформації щодо того, яка саме сума доходу має бути відображена в графі 3 (за винятком податків та обов’язкових платежів, чи без зменшення на суми, які утримуються із доходу фізособи) Порядок №1020 не містить. 

Але в Єдиній базі податкових знань (підкатегорія відповіді  160.26) міститься відповідь на це питання. Податківці зазначають, що у графі 3 форми 1ДФ відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку у відповідності із нарахованим доходом, а саме - без вирахування із суми нарахованого доходу суми ПДФО, який відповідно до закону справляються за рахунок доходу найманої особи. Зі свого боку зазначимо, що так само не зменшується сума доходу, який відображається в графі 3 на суми ЄСВ та інших утримань з такого доходу. Отже, у наведеному вами випадку в графі 3 форми 1ДФ за 1-й квартал 2013 р. має відображатися сума 3000 грн (як сума нарахованого доходу), оскільки у лютому-березні 2013 р. відбулася виплата такого нарахованого доходу після утримання ПДФО. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202451
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024186
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4874
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436