Утримання аліментів провадиться згідно з виконавчим листом із суми заробітку (доходу), що належить особі, яка їх сплачує, після утримання із цього заробітку (доходу) податків (п. 13 Переліку №146). Про виплату аліментів податковий агент повинен повідомити фіскальний орган у формі №1ДФ.
Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку №4, визначено, що аліменти, які виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін, відображаються у формі №1ДФ під ознакою доходу «140».
Аліменти, нараховані, наприклад, у квітні — червні 2019 р., підлягають відображенню у формі №1ДФ за IІ квартал 2019 р.
Отже, у графі 2 відображаємо реєстраційний номер облікової картки платника (отримувача аліментів), у графі 3а — суму нарахованого доходу (аліменти) в розмірі утриманих аліментів, у графі 3 — суму виплаченого доходу в розмірі аліментів (ці суми мають співпадати), у графі 4а — суму нарахованого ПДФО в розмірі 0 грн і у графі 4 — суму перерахованого ПДФО в розмірі 0 грн з ознакою доходу «140».
Заповнення розділу ІІ, якщо дохід не оподатковується ВЗ
ДФС зазначає, що дохід, виплачений фізособі-підприємцю, який надав послуги (виконав роботи), потрібно показувати в рядку «Військовий збір», навіть, якщо такий дохід не оподатковувався ні ПДФО, ні військовим збором (див. ІПК ДФС від 14.08.2017 р. №1591/6/99-99-13-01-01-15/ІПК). А ось ДФС у м. Києві вважає, що в рядку «Військовий збір» показують лише доходи, з яких утримується військовий збір (див. лист від 10.11.2016 р. №7431/П/26-15-13-02-15). Тому єдиного погляду у ДФС немає, а отже, податковому агенту краще звернутися за індивідуальною консультацією до податковому органу. Якщо ж ви вирішите заповнити розділ ІІ, то суму військового збору відображаємо загальною сумою, що фактично була нарахована та перерахована з оподатковуваних доходів. У графі «Сума нарахованого доходу» — сума доходів з врахуванням утриманих аліментів, у графі «Сума виплаченого доходу» — аналогічна сума.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити