Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Чи відображати в ф. №1ДФ суми, які сплачено працівником підприємства підприємцю?

Чи потрібно відображати у розрахунку №1ДФ суми, які були сплачено працівником підприємства, що перебуває у відрядженні (за дорученням), фізособі – підприємцю?

Так, відповідно до пп. «б» п. 176.2 та пп. 49.18.2 ПКУ, особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Питання відображення у розрахунку №1ДФ сум, які були сплачено працівником у відрядженні підприємцю, розглядалося податківцями у ІПК від 12.07.2017 р. №1142/ІПК/20-40-13-11-11. На їх думку оскільки роботодавець тільки компенсує витрати працівника на відрядження, то відображати у формі №1ДФ сплату працівником коштів за надані під час відрядження фізособою - підприємцем послуги така юрособа не зобов'язана!

Тож сплачені суми, наприклад, працівником у відрядженні за готельні послуги відображати в ф. №1ДФ не потрібно.

А ось, якщо підприємство сплачує за товари/роботи через працівника на підставі доручення (тобто, якщо працівник здійснює придбання товару/робіт для господарських потреб підприємства), то вважаємо, що все ж таки дохід підприємця відобразити треба. Оскільки фактично працівник виконує оплату за дорученням підприємства, а згідно  п. 1 ст. 1000 ЦКУ за договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки довірителя.

Хоча варто звернути увагу, що взагалі питання необхідності відображення виплаченого доходу підприємцям у розрахунку №1ДФ є сумнівним. При цьому, податківці (як у "ЗІР" (підкатегорія 103.25), так і у ІПК від 19.03.2015 р. №625/2/99-99-17-02-02-10) зазначають на необхідності відображення такого доходу у розрахунку з кодом "157".

Проте тут можна заперечити, адже фактично суб’єкт господарювання при виплаті доходу не є його податковим агентом, а отже, і необхідності відображати такі суми у розрахунку немає. Але при цьому підході необхідно зважати на ризики щодо виникнення питань від контролюючого органу.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Відрядження , ПДФО , Підприємці , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі