• Посилання скопійовано

Чи відображати в ф. №1ДФ суми, які сплачено працівником підприємства підприємцю?

Чи потрібно відображати у розрахунку №1ДФ суми, які були сплачено працівником підприємства, що перебуває у відрядженні (за дорученням), фізособі – підприємцю?

Так, відповідно до пп. «б» п. 176.2 та пп. 49.18.2 ПКУ, особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Питання відображення у розрахунку №1ДФ сум, які були сплачено працівником у відрядженні підприємцю, розглядалося податківцями у ІПК від 12.07.2017 р. №1142/ІПК/20-40-13-11-11. На їх думку оскільки роботодавець тільки компенсує витрати працівника на відрядження, то відображати у формі №1ДФ сплату працівником коштів за надані під час відрядження фізособою - підприємцем послуги така юрособа не зобов'язана!

Тож сплачені суми, наприклад, працівником у відрядженні за готельні послуги відображати в ф. №1ДФ не потрібно.

А ось, якщо підприємство сплачує за товари/роботи через працівника на підставі доручення (тобто, якщо працівник здійснює придбання товару/робіт для господарських потреб підприємства), то вважаємо, що все ж таки дохід підприємця відобразити треба. Оскільки фактично працівник виконує оплату за дорученням підприємства, а згідно  п. 1 ст. 1000 ЦКУ за договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки довірителя.

Хоча варто звернути увагу, що взагалі питання необхідності відображення виплаченого доходу підприємцям у розрахунку №1ДФ є сумнівним. При цьому, податківці (як у "ЗІР" (підкатегорія 103.25), так і у ІПК від 19.03.2015 р. №625/2/99-99-17-02-02-10) зазначають на необхідності відображення такого доходу у розрахунку з кодом "157".

Проте тут можна заперечити, адже фактично суб’єкт господарювання при виплаті доходу не є його податковим агентом, а отже, і необхідності відображати такі суми у розрахунку немає. Але при цьому підході необхідно зважати на ризики щодо виникнення питань від контролюючого органу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202451
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024186
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4864
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436