У ст. 21 Закону про відпустки зазначено, що заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.
Положеннями пп. 168.1.2 ПКУ передбачено, що ПДФО сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Тому податковому агенту необхідно з повної суми відпускних, навіть якщо їх сума або частина нарахованих відпускних припадає на наступний місяць, утримати ПДФО та сплатити його до бюджету під час виплати всієї суми відпускних.
Перехідні відпускні відображають у загальній сумі у кварталі їх нарахування та виплати з наступним відображенням результатів перерахунку в податковому розрахунку ф. №1ДФ (див. роз'яснення з розділу 103.25 «ЗІР», запитання: «Яким чином відображати у податковому розрахунку за ф. №1ДФ суми виплат у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні) та відпускні, нараховані та виплачені у одному звітному періоді (кварталі) за минулі або наступні звітні періоди?»).
Таким чином, сума нарахованих та виплачених відпускних у складі заробітної плати, а також утриманий і сплачений з них ПДФО, відображається у ф. №1ДФ з ознакою доходу «101».
Про те, як відобразити перехідні відпускні у звіті №1ДФ, ми писали тут та тут>>
За наявності права на застосування ПСП роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого ПДФО за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування (пп. 169.4.3 ПКУ).
Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата утриманого ПДФО та військового збору, то на її суму зменшується сума нарахованого податкового зобов'язання платника податку у відповідному місяці.
Результати проведеного перерахунку сум доходів, нарахованих (виплачених) платнику податку, податковий агент відображає в ф. №1ДФ, у тому кварталі, в якому проведено такий перерахунок (ІПК ДФС від 20.03.2018 р. №1107/6/99-99-13-01-01-15/ІПК).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись