Під час виплати відпускних потрібно утримати й перерахувати ПДФО з усієї суми відпускних, навіть якщо їх частина припадає на наступний місяць (пп. 168.1.2 ПКУ).
Під час оподаткування ПДФО доходи у вигляді зарплати за період її збереження відносять до відповідних податкових періодів, за які вони нараховані (абз. 3 пп. 169.4.1 ПКУ).
Згідно з нормами пп. 168.1.2 ПКУ, податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Отже, ПДФО з суми відпускних перераховується до бюджету в день виплати відпускних, тобто 27.06.2018 р.
Оскільки відпускні за липень 2018 р. нарахували у червні, то суму нарахованих липневих відпускних включають до форми №1ДФ за ІІ квартал 2018 року. Адже в графі 3а «Сума нарахованого доходу» форми №1ДФ за звітний квартал відображають дохід, який нараховано фізособі відповідно до ознаки доходу згідно з Довідником ознак доходів.
У разі нарахування доходу його відображають у графі 3а обов’язково, незалежно від того, виплачені такі доходи, чи ні (п. 3.2 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. №4). При цьому не має значення, за який період нараховані такі доходи.
Тому нараховану й виплачену працівнику в червні 2018 р. суму відпускних за липень 2018 р. й утриманий (перерахований) із них ПДФО потрібно відобразити у ф. №1ДФ за ІІ квартал 2018 року.
Також на цю тему читайте тут>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись