• Посилання скопійовано

Продаж електромобіля, придбаного у 2017 році: що з оподаткуванням?

Підприємство у 2017 р. придбало електромобіль, сплативши ПДВ при імпорті. Автомобіль використовувався в госпдіяльності. У 2018 р. вирішено продати автомобіль (із врахуванням звільнення від ПДВ). Як виписати ПН на таке постачання? Чи треба нараховувати ПЗ? Як вплине це на податок на прибуток?

ПДВ

Відповідно до п. 188.1 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів визначається виходячи з їх договірної вартості. При цьому база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухобліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції.

У рамках п. 64 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ протягом 2018 року звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України і постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним або кількома), що мають код УКТ ЗЕД 8703 90 10 10.

Порядок складання податкової накладної звільненої від оподаткування ми наводили тут та тут. У графі "Складена на операції, звільнені від оподаткування" верхньої лівої частини робиться помітка "Без ПДВ".

Відповідно до пп. 7 п. 16 Порядку №1307 у разі здійснення пільгових операцій, які не внесені до вказаних довідників (у зв’язку із запровадженням нової пільги) станом на дату складання податкової накладної, у графі 9 проставляється умовний код "99999999", а у відведеному полі примітки 4 зазначаються відповідні пункти (підпункти), статті, підрозділи, розділи ПКУ та/або міжнародного договору (угоди), якими передбачено звільнення від оподаткування. 

У даному випадку там слід вказати, наприклад, таку інформацію: "п. 64 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ".

Оскільки платник ПДВ деякий час використовував автомобіль в госпдіяльності та оподатковуваних операціях, то при такому постачанні платник ПДВ потрапляє в ситуацію, що регулюється п. 199.1 ПКУ. Згідно з п. 199.1 ПКУ, у разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в ЄРПН на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) ПДВ під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

Детальніше про нарахування ПЗ за п. 199.1 читайте тут>>

 

Податок на прибуток

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Відповідно залишкова вартість такого автомобіля потрапить до витрат підприємства, а договірна вартість відповідно до доходів. Податкові різниці при цьому можуть виникнути як і при звичайному продажу ОЗ:

  • фінрезультат до оподаткування збільшується на суму залишкової вартості окремого об’єкта основних засобів, визначеної відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, у разі продажу такого об’єктап. 138.1 ПКУ;
  • фінрезультат до оподаткування зменшується на суму залишкової вартості окремого об’єкта основних засобів або нематеріальних активів, визначеної з урахуванням положень цієї статті ПКУ, у разі продажу такого об’єкта п. 138.2 ПКУ.

Однак, оскільки такі податкові різниці містяться у ІІІ розділі ПКУ (п. 138.1 та 138.2 ПКУ), то підприємство, що прийняло рішення про незастосування податкових різниць їх не застосовує.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»