Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним?
Реалізація пального - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:
- до акцизного складу;
- до акцизного складу пересувного;
- для власного споживання чи промислової переробки;
- будь-яким іншим особам.
При цьому не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:
- у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;
- при використанні пального суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу/акцизного складу пересувного, що передано (відпущено, відвантажено) платником акцизного податку таким суб'єктам господарювання виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки (пп. 14.1.212 ПКУ).
Відповідно до наведеної умови, при зміні розпорядника акцизного складу відбувається передача пального новому розпоряднику акцизного складу з переходом права власності на залишки пального та подальшою оплатою.
Фізичного переміщення пального не відбувається, проте є перехід права власності і, відповідно, подальша оплата за пальне, а також буде зміна акцизного складу, на якому перебуває пальне. Саме останній момент дає підстави вважати, що в цьому випадку відбудеться фізична передача пального з одного акцизного складу до іншого, тому, на нашу думку, має бути ліцензія на це місце оптової торгівлі пальним.
Ліцензію на роздрібну торгівлю не розглядаємо, оскільки роздрібна торгівля проводиться через АЗС і виключно у баки транспортних засобів.
Якщо у підприємства наявна ліцензія на зберігання пального виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, то йому потрібно отримати ліцензію на оптову торгівлю пальним або уникнути продажу пального новому розпоряднику акцизного складу – використати все пальне на власні потреби тощо.
Зміна розпорядника акцизного складу
Для зміни розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального, новий розпорядник такого акцизного складу, до скасування реєстрації акцизного складу попереднім розпорядником, подає заяву з відміткою про реєстрацію акцизного складу. Такому акцизному складу присвоюється новий уніфікований номер в СЕАРП та СЕ.
У день зміни власника акцизного складу, на якому наявні залишки пального для передачі таких залишків складається акцизна накладна, у графі «Акцизний склад, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне» якої зазначається уніфікований номер реєстрації в СЕАРП та СЕ акцизного складу попереднього власника, а у графі «Акцизний склад на який фізично відвантажене (отримане) пальне» – уніфікований номер реєстрації в СЕАРП та СЕ акцизного складу нового власника. В графі «Опис товару згідно з УКТ ЗЕД» перед описом товару зазначаються дата та номер документа та причина зміни розпорядника.
Після передачі залишків пального на акцизному складі попередній розпорядник акцизного складу подає заяву про анулювання реєстрації акцизного складу в СЕАРП та СЕ попередньо анулювавши реєстрацію витратомірів-лічильників та/або рівнемірів-лічильників, що наявні на акцизному складі. Також див. нашу новину тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити