• Посилання скопійовано

Фізособа надала в оренду землю сільгосппідприємству: який порядок сплати земельного податку?

Фізособа-власник землі, що надана йому у постійне користування для ведення особистого підсобного господарства в розмірі 2,0 га передав цю землю в оренду сільгосппідприємству. Яким є порядок сплати до бюджету земельного податку? Хто повинен сплачувати земельний податок: власник землі чи орендар?

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв). Але пп. 269.2 ПКУ встановлено, що особливості справляння податку суб'єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV ПКУ.

Орендар. Згідно з п. 4 п. 297.1 ПКУ платники ЄП 4 групи  звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності із земельного податку, в частині земельного податку для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

Пояснюється це тим, що об’єктом оподаткування ЄП для плаників ЄП 4 групи є площа сільськогосподарських угідь. Більше того, відповідно до пп. 295.9.7 ПКУ у разі оренди платником ЄП 4 групи сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в особи, яка не є платником єдиного податку, саме платники ЄП 4 групи враховують орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації платника ЄП (затверджена наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №578).

Якщо протягом податкового періоду змінилася площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у зв'язку з набуттям (втратою) на неї права власності або користування, згідно з пп. 295.9.5 ПКУ виникає обов’язок подати уточнення до декларації (протягом наступних 20 к.д., що настають за місяцем змін) та перерахувати суму податкових зобов'язань з єдиного податку на період починаючи з дати набуття (втрати) такого права до останнього дня податкового (звітного) року.

Орендодавець. Відповідно до п. 281.3 ПКУ від сплати податку звільняються на період дії ЄП 4 групи власники-фізособи земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку 4 групи.

Нагадаємо, щодо ПДФО  згідно з пп. 170.1.1 ПКУ податковим агентом платника податку - орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар  (аналогічне правило діє до утримання військового збору). 

Об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202412
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202416
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.202421
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202419
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202430