• Посилання скопійовано

Складаємо уточнюючу декларацію з плати за землю

Як складати уточнюючу декларацію з плати за землю у разі розірвання договору з оренди земельної ділянки?

Відповідно до п. 287.1 ПКУ у разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Податківці у роз’ясненні підкатегорії 112.02 ЗІР роз’яснили, яка дата є припиненням сплати орендої плати у разі розірвання договору оренди. Так, вони доводять, що датою припинення є дата повернення земельної ділянки орендодавцю (відповідному органу виконавчої влади чи відповідній сільській, селищній, міській раді).

Наразі форма декларації з плати за землю затверджена наказом Мінфіну від 16.06.2015 №560, тож подавати уточнюючу декларацію доведеться саме за діючою формою.

У шапці форми декларації з плати за землю потрібно проставити «х» напроти поля «Уточнююча» та заповнити всі інші дані.

Спочатку потрібно відобразити в розд. ІІ уточнюючої декларації з плати за землю у шрафах 2-10 правільну інформацію щодо орендованої земельної ділянки, яку було вказано при поданні декларації з плати за землю на 2016 рік. У графі 11 потрібно зі знаком «-» вказати суму, на яку потрібно зменшити зазначену суму орендної плати у звітній декларації.

Також треба заповнити розділ ІІІ уточнюючої декларації. Відповідно до виносок до декларації з плати за землю рядки 4 – 10 розділу ІІІ заповнюються в разі уточнення податкових зобов’язань.  

Тож при зменшенні суми податкових зобов’язань в уточнюючій декларації у розділі ІІІ у розрізі місяців, які підлягають коригуванню (один день квітня, травень – грудень 2016 р) слід заповнити:

  • рядок 3 «Нараховано на 20 ___  рік, усього»;
  • рядок 4 «Нараховано на 20 ___  рік за даними раніше поданої декларації (р. 3 декларації, що уточнюється)13»;
  • рядок 6 «Нараховано до зменшення податкового зобов’язання на 20___ рік на періоди, за якими не настав термін сплати (позитивне значення (р. 4 - р. 3))».

Оскільки виправленню підлягають дані за місяці квітень – грудень 2016 р., за якими ще не минув строк сплати, то у такому разі рядок 8 «Розмір завищення податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, за якими минув термін сплати» розд. ІІІ заповнювати не потрібно в цьому разі. Але, якщо платник податку не встигне подати уточнюючу декларацію до 30 травня (до граничного строку сплати за землю за квітень 2016 року), тоді доведеться у рядку 6 розд. ІІІ вказувати травень – грудень 2016 року, а у рядку 8 розд. ІІІ – квітень 2016 року.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»