• Посилання скопійовано

Складаємо уточнюючу декларацію з плати за землю

Як складати уточнюючу декларацію з плати за землю у разі розірвання договору з оренди земельної ділянки?

Відповідно до п. 287.1 ПКУ у разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Податківці у роз’ясненні підкатегорії 112.02 ЗІР роз’яснили, яка дата є припиненням сплати орендої плати у разі розірвання договору оренди. Так, вони доводять, що датою припинення є дата повернення земельної ділянки орендодавцю (відповідному органу виконавчої влади чи відповідній сільській, селищній, міській раді).

Наразі форма декларації з плати за землю затверджена наказом Мінфіну від 16.06.2015 №560, тож подавати уточнюючу декларацію доведеться саме за діючою формою.

У шапці форми декларації з плати за землю потрібно проставити «х» напроти поля «Уточнююча» та заповнити всі інші дані.

Спочатку потрібно відобразити в розд. ІІ уточнюючої декларації з плати за землю у шрафах 2-10 правільну інформацію щодо орендованої земельної ділянки, яку було вказано при поданні декларації з плати за землю на 2016 рік. У графі 11 потрібно зі знаком «-» вказати суму, на яку потрібно зменшити зазначену суму орендної плати у звітній декларації.

Також треба заповнити розділ ІІІ уточнюючої декларації. Відповідно до виносок до декларації з плати за землю рядки 4 – 10 розділу ІІІ заповнюються в разі уточнення податкових зобов’язань.  

Тож при зменшенні суми податкових зобов’язань в уточнюючій декларації у розділі ІІІ у розрізі місяців, які підлягають коригуванню (один день квітня, травень – грудень 2016 р) слід заповнити:

  • рядок 3 «Нараховано на 20 ___  рік, усього»;
  • рядок 4 «Нараховано на 20 ___  рік за даними раніше поданої декларації (р. 3 декларації, що уточнюється)13»;
  • рядок 6 «Нараховано до зменшення податкового зобов’язання на 20___ рік на періоди, за якими не настав термін сплати (позитивне значення (р. 4 - р. 3))».

Оскільки виправленню підлягають дані за місяці квітень – грудень 2016 р., за якими ще не минув строк сплати, то у такому разі рядок 8 «Розмір завищення податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, за якими минув термін сплати» розд. ІІІ заповнювати не потрібно в цьому разі. Але, якщо платник податку не встигне подати уточнюючу декларацію до 30 травня (до граничного строку сплати за землю за квітень 2016 року), тоді доведеться у рядку 6 розд. ІІІ вказувати травень – грудень 2016 року, а у рядку 8 розд. ІІІ – квітень 2016 року.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202418
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202481
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202437
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202437
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202423