Щодо податку на нерухомість
Згідно з пп. 266.2.2 ПКУ, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, зокрема, будівлі промисловості, виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.
В ПКУ, що таке промислові підприємства, не визначено, але роз’яснення податківців на сьогодні такі*:
Промислове підприємство - це підприємство, що виробляє промислову продукцію у визначених обсягах згідно з заданою технологією. Термін «промислове підприємство» охоплює всі підприємства, які відносяться до таких галузей економічної діяльності: добувна промисловість, переробна промисловість, будівництво, електроенергія, газ, водопостачання і санітарне обслуговування, транспорт, склади і служби зв’язку.
Вказане в запитанні підприємство не є промисловим, адже, промислову продукцію фактично не виробляє, і основним видом діяльності в нього зазначена оренда, а, отже, ця пільга з податку на майно на вас не розповсюджується.
Відповідно до пп. 266.7.5 ПКУ, щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.
Таким чином, декларацію слід подати до 4 січня 2016 року, оскільки цей день є першим робочим після граничного строку подання (п. 49.20 ПКУ), а сплатити – до 29 січня (пп. 266.10.1 ПКУ).
Щодо земельного податку
Згідно з п. 297.1 ПКУ, платники єдиного податку звільняються від сплати, нарахування та подання звітності, зокрема, з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої-третьої груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.
Нагадаємо, що за пп. 14.1.36 ПКУ господарська діяльність – це діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Проте на теперішній час, як видно з запитання, приміщення та земельна ділянка не використовується для провадження господарської діяльності, а отже, слід сплачтити земельний податок (до моменту початку використання земельної ділянки в госпдіяльності).
Згідно з п. 287.6 ПКУ, при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.
За нововідведені земельні ділянки платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.4 ПКУ).
Тобто декларацію з земельного податку слід подати до 20 січня 2016 р.
Відповідно до п. 287.4 ПКУ, податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. Таким чином, строк сплати земельного податку – 29 січня 2016 р.
_________
*Див., наприклад, ось тут >>>
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити