• Посилання скопійовано

Компанія має у власності квартиру для перепродажу. Чи потрібно подавати ф. №20-ОПП та декларацію з податку на нерухомість?

У компанії була непогашена заборгованість клієнта, яка забезпечена заставою – квартирою. У квітні 2024 р. здійснено передачу заставного майна (житлова квартира) в рахунок погашення боргу. Компанія не планує користуватися квартирою, вона призначена тільки для перепродажу. Чи має право компанія скористатися ПДВ-пільгою згідно з пп. 197.1.14 ПКУ при подальшому продажу квартир? Чи необхідно компанії подавати ф. №20-ОПП? У разі отримання квартири у власність чи потрібно подавати декларацію про нерухомість та сплачувати податок з нерухомості?

У попередній консультації ми розповіли, як організувати бухоблік такої квартири – див. тут. Зараз відповімо на деякі питання з оподаткування операцій з квартирою, що призначена для перепродажу.

 

Чи має право компанія скористатися ПДВ-пільгою згідно з пп. 197.1.14 ПКУ при подальшому продажу квартири?

Згідно з пп. 197.1.14 ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання житла (об’єктів житлової нерухомості), крім першого постачання таких об’єктів. У цьому підпункті перше постачання житла (об’єкта житлової нерухомості) означає:

а) першу передачу готового новозбудованого житла (об’єкта житлової нерухомості) у власність покупця або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) із спорудження такого житла за рахунок замовника;

б) перший продаж реконструйованого або капітально відремонтованого житла (об’єкта житлової нерухомості) покупцю, який є особою іншою, ніж власник такого об’єкта на момент виведення його з експлуатації (використання) у зв’язку з такою реконструкцією або капітальним ремонтом, або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) на таку реконструкцію чи капітальний ремонт за рахунок замовника.

В цьому випадку готова квартира отримана як об’єкт застави, і це вже було не перше постачання житла. Відповідно, і подальший продаж квартири теж не буде першим її постачанням. А це й означає, що будь-який продаж цієї квартири, крім першого (який вже стався в минулому ще до передання квартири в заставу), звільняється від ПДВ на підставі пп. 197.1.14 ПКУ.

Додатково пропонуємо до уваги наші матеріали: 

 

Чи потрібно компанії подавати форму №20-ОПП, декларацію про нерухомість та сплачувати податок на нерухомість?

Незалежно від того, чи призначена квартира для використання в діяльності підприємства, чи для подальшого продажу, на ці питання буде ствердна відповідь: так, потрібно.

Відповідно до пп. 266.1.1. ПКУ платниками податку на нерухомість є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. У пп. 266.2.2 ПКУ перераховані об’єкти нерухомості, які не є об’єктом оподаткування, і серед них немає таких, які утримуються тільки для перепродажу.

Оскільки компанія є власником квартири і не має пільг з податку на нерухомість (пільги перераховані у пп. 266.4 ПКУ), то вона повинна подавати декларацію та сплачувати податок на нерухоме майно на загальних підставах.

З цього випливає і необхідність подання форми №20-ОПП про цю квартиру як про об’єкт оподаткування.

Також читайте:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202418
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202481
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202437
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202437
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202423