• Посилання скопійовано

Податки за склад, який передано у користування ЗСУ

Підприємство у червні 2022 р. передало у користування ЗСУ склад, який знаходиться у м. Покровськ Донецької області. Підприємство є платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки і орендної плати за землю під складом. Чи потрібно надалі сплачувати ці податки?

Податок на нерухомість та орендна плата

Сам факт передачі складу у користування ЗСУ не є підставою для несплати підприємством податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки і орендної плати за землю під складом. Тому що такої підстави не містить ПКУ.

Щоправда, є пільги зі сплати цих податків, встановлені пп. 69.14 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ (щодо в тому числі орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) і пп. 69.22 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ (щодо податку на нерухомість).

Згідно з цими пільгами, оренда, податок не сплачуються за земельну ділянку, об’єкт нерухомості, які знаходяться на територіях ведення бойових дій та тимчасово окупованих територіях збройними формуваннями Російської Федерації.

Перелік таких територій мав затвердити КМУ. Але на момент написання цієї консультації Перелік ще не затверджено. Тому поки що немає підстав скористатися цими пільгами.

Якщо такий перелік буде затверджено, і м. Покровськ, Донецької області, буде в цьому переліку, у підприємства з’явиться підстава для несплати податку на нерухомість і орендної плати за землі державної та комунальної власності.

 

ПДВ

Якщо склад передано ЗСУ у безоплатне користування, з точки зору ЦКУ така передача є позичкою (безоплатною орендною). Регулюються операції позички ст. 827 – ст. 836 ЦКУ.

В такому разі склад і земельна ділянка продовжують перебувати на балансі підприємства. На склад (ОЗ) у загальному порядку нараховується амортизація, яку відносять на субрахунок 949.

Операції з безоплатної передачі послуг ЗСУ тощо, здійснені протягом воєнного стану, не є операціями постачання (див. п. 32-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ). Таким чином, на безоплатно надані послуги користування складом ПЗ з ПДВ не нараховується. Не нараховуються також компенсуючі ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ.

 

Податок на прибуток

Вартість безоплатно наданих послуг (в розмірі амортизації складу тощо) зменшує фінрезультат до оподаткування, який є основою для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток (пп. 134.1.1 ПКУ). 

Якщо підприємство коригує на податкові різниці, має застосовуватися різниця за пп. 140.5.9 ПКУ – безоплатна передача неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій.  

Щоправда, щоб скористатися такою різницею, у фактичного отримувача послуг потрібно отримати виписку з Реєстру неприбуткових установ та організацій. 

Якщо у підприємства буде відсутня інформація про реєстрацію отримувача у Реєстрі, воно не зможе скористатися різницею за пп. 140.5.9 ПКУ. В такому разі доведеться застосовувати різницю за пп. 140.5.10 ПКУ.

Якщо у підприємства буде інформація з Реєстру, і воно матиме можливість застосувати різницю за пп. 140.5.9 ПКУ, а не пп. 140.5.10 ПКУ, є підстави взагалі не проводити коригування за пп. 140.5.9 ПКУ.

Адже згідно з пп. 69.6 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ коригування, встановлені пп. 140.5.9 ПКУ, не проводяться щодо в тому числі наданих послуг за переліком, що визначається КМУ, які добровільно перераховані (передані) ЗСУ тощо для потреб забезпечення оборони держави та наданої гуманітарної допомоги з дотриманням вимог законодавства України про гуманітарну допомогу у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України тощо.

Щоправда, на момент написання цієї консультації відсутній перелік послуг, визначений КМУ, для потреб цієї пільги. 

Якщо перелік буде визначено, і послуги користування нерухомістю потраплять до переліку, підприємство зможе не застосовувати коригування за пп. 140.5.9 ПКУ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.20245
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.20249
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.202410
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202417
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202428