• Посилання скопійовано

Чи утримувати податок з доходів нерезидента за договором організації перевезень?

Підприємством укладено договір з нерезидентом на організацію перевезень крупногабаритних вантажів. Основним видом діяльності нерезидента є організація перевезення вантажів. Нерезидентом були зафрахтовані паром для перевезення вантажу та автотранспорт для перевезення по суші. Як розцінювати діяльність нерезидента: як отримання доходів у вигляді виручки чи як фрахт?

Відповідно до пп. 14.1.260 ПКУ, фрахт – це винагорода (компенсація), що сплачується за договорами перевезення, найму або піднайму судна або транспортного засобу (їх частин) для:

  • перевезення вантажів та пасажирів морськими або повітряними суднами;
  • перевезення вантажів залізничним або автомобільним транспортом.

Згідно з пп. 141.4.4 ПКУ сума фрахту, що сплачується нерезиденту резидентом за договорами фрахту, оподатковується за ставкою 6 відсотків у джерела виплати таких доходів за рахунок цих доходів. При цьому:

  • базою для оподаткування є базова ставка такого фрахту;
  • особами, уповноваженими справляти податок та вносити його до бюджету, є резидент, який виплачує такі доходи, незалежно від того, чи є він платником податку, а також суб’єктом спрощеного оподаткування.

Як зазначено в пп. 14.1.12 ПКУ, базова ставка фрахту - сума фрахту, включаючи витрати з навантаження, розвантаження, перевантаження та складування (схову) товарів, збільшена на суму витрат за рейс судна або іншого транспортного засобу, сплачуваних (відшкодовуваних) фрахтувальником згідно з укладеним договором фрахтування.

Виходячи з цих норм, бачимо, що для оподаткування фрахту потрібно, щоб з нерезизентом був укладений саме договір фрахту, тобто власне перевезення, найм або піднайм судна або транспортного засобу. Це означає, що перевезення повинен виконувати сам нерезидент або надавати власні судна чи транспортні засоби.

В даному випадку з нерезидентом укладається договір організації перевезення вантажів, за яким нерезидент самостійно наймає іншого перевізника або фрахтує судна і транспортні засоби. В такому разі у резидента не виникає податок на фрахт.

А оскільки організація перевезень – це господарська діяльність нерезидента, такі виплати не оподатковуються податком на доходи нерезидентів на підставі виключення, що міститься у пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ як дохід у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту.

Таку ж позицію бачимо і у консультації податківців тут.

У разі, якщо дохід нерезидента не підлягає оподаткуванню, він окремо не відображається в декларації з податку на прибуток.

Якщо дохід нерезидента класифікований як фрахт і з нього сплачено податок на доходи нерезидентів, то такий дохід відображається у рядку 4 додатку ПН до декларації з податку на прибуток. Сплачений податок з доходів нерезидентів відображається у рядках 23, 24, 25 декларації та не впливає на податкове зобов’язання з податку на прибуток резидента, який виплатив такий дохід.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202412
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202418
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.2024113
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202481
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202430