• Посилання скопійовано

Як відкоригувати податок на репатріацію?

Підприємство отримало від нерезидента обладнання в суборенду, сплативши аванс за суборенду на рік вперед. З вартості авансу сплачено податок на репатріацію - 15%. Договір суборенди змінюють на договір купівлі-продажу. Аванс за суборенду буде зараховано до часткової оплати за купівлю-продаж. Як відкоригувати податок на репатріацію?

Відповідно до пп. 141.4.2 ПКУ, резиденти, які здійснюють на користь нерезидента будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом, утримують податок з таких доходів, зазначених у пп. 141.4.1 ПКУ, за ставкою в розмірі 15 % (крім доходів, зазначених у пп. 141.4.4-141.4.6 та 141.4.11 ПКУ) їх суми та за їх рахунок, що сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

До доходів, з яких має утримуватися податок на репатріацію, належить і орендна плата за договорами оперативного лізингу/оренди (див. пп. «ґ» пп. 141.4.1 ПКУ).

Тобто податок на репатріацію сплачується під час виплати нерезиденту доходу у вигляді орендної плати під час такої виплати.

Причому ПКУ не встановлює порядку перерахунку податку на репатріацію для ситуації, коли змінюється характер платежу – з орендної плати на плату за придбання майна.

До речі, з доходу за придбане майно податок на репатріацію не сплачується. Тому що таких доходів немає в переліку тих, з яких утримується податок, наведених в пп. 141.4.1 ПКУ.

Тобто формальних підстав для здійснення перерахунку податку немає і немає методики процедури такого перерахунку.

Проте підприємство може спробувати звернутися листом до податкової з проханням зробити такий перерахунок. У листі викласти суть цієї ситуації. Якщо податкова відмовить, можна спробувати подати позов до суду з вимогою зобов’язати податкову зробити перерахунок. Але чи буде такий позов задоволено судом, ми сказати не можемо. Подібні справи нам не відомі.

Варто також сказати, що обладнання для оренди ввозилося в митному режимі тимчасового ввезення. При зміні договору оренди на купівлю-продаж митний режим варто змінити на імпорт.

Про зміну митного режиму з тимчасового ввезення на імпорт ми писали тут та тут.

 

Які особливості зміни митного режиму?

Відповідно до ч. 3 ст. 71 МКУ, митний режим, у який поміщено товари, може бути змінено на інший, обраний декларантом відповідно до частини першої цієї статті, за умови дотримання заходів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, встановлених відповідно до закону для товарів, що поміщуються у такий інший митний режим.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 МКУ, декларант має право обрати митний режим, у який він бажає помістити товари, з дотриманням умов такого режиму та у порядку, що визначені цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 112 МКУ, митний режим тимчасового ввезення завершується в тому числі шляхом поміщення їх в інший митний режим, що допускається цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 75 МКУ, митний режим імпорту може бути застосований до товарів, що поміщені в інший митний режим.

Відповідно до ч. 3 ст. 75 МКУ, для поміщення товарів у митний режим імпорту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна:

  1. подати митному органу, що здійснює випуск товарів, документи на такі товари;
  2. сплатити митні платежі, якими відповідно до Законів України обкладаються товари під час ввезення на митну територію України в режимі імпорту;
  3. виконати встановлені відповідно до закону вимоги щодо заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

З наведеного випливає, що при зміні митного режиму з тимчасового ввезення на імпорт потрібно проходити таку саму процедуру декларування, як і в разі імпорту товару, із сплатою всіх передбачених митних платежів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202419
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202483
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202437
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202438
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202424