• Посилання скопійовано

Оподаткування отриманої компенсація відсотків за кредит від держави

ТОВ - платник податку на прибуток та ПДВ отримало кредит під 3% річних за державною програмою «Доступні кредити 3-5-7-9%». Чи виникає у ТОВ дохід на різницю (компенсацію відсотків від держави)? Чи потрібно дисконтувати?

Спершу подивимося, як нарахування і сплата, а потім часткова компенсація відсотків відображається в бухгалтерському обліку (окрім отримання кредиту для створення кваліфікаційного активу, про який нижче):

  • Дт 951 Кт 684 – нараховані відсотки;
  • Дт 684 Кт 311 – сплачені відсотки;
  • Дт 311 Кт 482 – отримання часткової компенсації відсотків;
  • Дт 482 Кт 718 – на дату отримання визнання доходу за отриманими відсотками (див. п. 16, п. 19 П(С)БО 15).

Але якщо кредит отримано для створення кваліфікаційного активу і відсотки згідно з П(С)БО 31 капіталізують (Дт 15 Кт 684, потім введення в експлуатацію: Дт 10, 11, 12 Кт 15, після чого нарахування амортизації: Дт 23, 91, 92, 93, 94 Кт 13), дохід від отриманого фінансування визнаємо доходом таким чином:

  • Дт 311 Кт 482 – отримання часткової компенсації відсотків;
  • Дт 482 Кт 69 – одночасно з попередньою проводкою;
  • Дт 69 Кт 745 – дохід визнається за п. 18 П(С)БО 15  протягом періоду корисного використання відповідних об’єктів інвестування (основних засобів, нематеріальних активів тощо) пропорційно сумі нарахованої амортизації цих об’єктів.

З наведеного випливає, що нараховані відсотки відносяться до витрат, а часткова їх компенсація включається в доходи. Зазначені витрати зменшують фінрезультат до оподаткування, а доходи збільшують цей фінрезультат. Такий фінрезультат є основою для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток (див. пп. 134.1.1 ПКУ). Причому податкових різниць тут немає.

Чи потрібно дисконтувати отриманий кредит за програмою «Доступні кредити 3-5-7-9 %»?

Так, потрібно дисконтувати. Детальніше про це ми писали тут.

Про особливості дисконтування можна почитати тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202415
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202423
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.2024391
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.2024242
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202433