Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

ТОВ на ЄП надає в суборенду нежитлові приміщення: чи платити земельний податок?

ТОВ на єдиному податку (ІІІ група) надає в суборенду нежитлові приміщення. Чи виникає в такому випадку обов'язок сплачувати земельний податок?

Законом №466 внесено зміни, зокрема, до пп. 4 пп. 297.1 ПКУ, згідно з якими з 1 липня поточного року платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).

Податківці зауважують, що суб’єкти господарювання – платники єдиного податку другої або третьої груп, що є власниками земельних ділянок або постійними землекористувачами, з 01.07.2020 р. є платниками земельного податку у разі здійснення ними діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку), у тому числі, якщо надання в оренду нерухомого майна є одним із видів діяльності або основним.

Відповідно до КВЕД ДК 009:2010 діяльність, пов’язана із наданням в оренду як власного, так і орендованого нерухомого майна відноситься до групи 68.20.

Таким чином, якщо ТОВ-«єдинник» є власником або постійним землекористувачем земельних ділянок, на яких розташовані нежитлові приміщення, що здаються ним в суборенду або оренду, з 1 липня він є платником земельного податку. Якщо ж ні – податок на землю не сплачується, оскільки платниками земельного податку, відповідно до ст. 269 ПКУ, є власники земельних ділянок та землекористувачі.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Єдиний податок , Плата за землю , Земля

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі