Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Оплата використання лаунж зони готелю: чи буде оподатковуваний дохід?

Директора підприємства направлено у відрядження до Києва для пошуку приміщення для нового офісу, зустрічі з контрагентами, підбору працівників тощо. Під час проживання у готелі оплачувалося користування лаунж-зоною готелю, вуякій проводилися всі необхідні зустрічі. Чи є вартість лаунж-зони додатковим благом працівника?

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із пп. 170.9 ПКУ (пп. 165.1.11 ПКУ).

При цьому, податківці, посилаючись на Наказ №1026роз’яснюють, що до представницьких належать витрати, пов’язані з проведенням офіційного прийому (сніданку, обіду, вечері) представників, транспортним забезпеченням, заходами культурної програми, буфетним обслуговуванням під час переговорів, оплатою послуг перекладача, який не перебуває у штаті установи, оплатою номерів у готелях.

Таким чином, для уникнення необхідності включення вартості оплати до оподатковуваного доходу такого платника податку необхідно оформити такі витрати як представницькі, зокрема:

  • Наказ про проведення представницьких заходів шляхом використання лаунж - зони готелю;
  • План проведення заходів (зазначити інформацію про зустрічі або конференц - зв’язки, які планується проводити в межах використання лаунж - зони);
  • за можливості скласти запрошення для конкретних контрагентів або інших осіб;
  • звіт про проведення представницьких заходів, вуякому зазначити результати переговорів та зустрічей.

Тобто, у тому випадку, якщо підприємство зможе підтвердити, що компенсація вартості лаунж - зони, пов’язана з госпдіяльністю підприємства (зокрема, в представницьких цілях), то сума такої компенсації не включається до оподатковуваного доходу платника податку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Відрядження , Доходи

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі