• Посилання скопійовано

Зміна виду плати за землю з земельного податку на орендну плату

20.04.2019 р. підприємство змінило право користування земельною ділянкою, у зв’язку з чим відбулася заміна земельного податку на орендну плату. Як в такому випадку подавати місячну декларацію з земельного податку (орендної плати), якщо сума земельного податку та орендної плати однакові (10 тис. грн на місяць)?

Платник, який є одночасно платником земельного податку та орендної плати, має подати до органу ДФС за місцем знаходження земельної ділянки окремо податкову декларацію з плати за землю щодо земельного податку та окремо щодо орендної плати («ЗІР», підкатегорія 112.05).

Оскільки фактично у квітні суб’єкт господарювання частину місяця був платником земельного податку, а частину - платником орендної плати за земельну ділянку, то за цей місяць він повинен подати дві декларації: одну з земельного податку, другу - з орендної плати.

При цьому постає питання, у якому розмірі нараховувати земельний податок та орендну плату в зв’язку з тим, що право користування такою земельною ділянкою було змінено з середини місяця.

У  «ЗІР» (підкатегорія 112.05) податківці розглядали протилежну до запитання ситуацію, коли платник податку спочатку сплачував орендну плату, а потім став платником земельного податку в зв’язку з набуттям права власності на неї. Відповідно до цього питання податківці зазначали: «Якщо юрособа придбала орендовану нею земельну ділянку державної або комунальної власності на підставі договору купівлі-продажу, то така особа є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку. До дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку юрособа сплачує орендну плату відповідно до договору оренди землі».

Таким чином, вважаємо, що за квітень у декларації з земельного податку платник повинен відобразити нараховану суму податку до сплати (Розділ ІІІ рядок 3 графа 7) пропорційно кількості днів. Аналогічно необхідно відобразити й суму орендної плати у відповідній окремій декларації.

Водночас, звертаємо увагу, що графи 13 та 17 Розділу І та 12 Розділу ІІ заповнюється виходячи з річної суми податку (орендної плати), яка повинна була б бути нарахована, якщо платник сплачував би податок (орендну плату) цілий рік.

Тож, виходячи з наведених даних, платник податку повинен у відповідних деклараціях за квітень задекларувати 6 666,67 гривень земельного податку і 3 3333,33 гривні орендної плати.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202412
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202418
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.2024130
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202493
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202430