Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Зміна виду плати за землю з земельного податку на орендну плату

20.04.2019 р. підприємство змінило право користування земельною ділянкою, у зв’язку з чим відбулася заміна земельного податку на орендну плату. Як в такому випадку подавати місячну декларацію з земельного податку (орендної плати), якщо сума земельного податку та орендної плати однакові (10 тис. грн на місяць)?

Платник, який є одночасно платником земельного податку та орендної плати, має подати до органу ДФС за місцем знаходження земельної ділянки окремо податкову декларацію з плати за землю щодо земельного податку та окремо щодо орендної плати («ЗІР», підкатегорія 112.05).

Оскільки фактично у квітні суб’єкт господарювання частину місяця був платником земельного податку, а частину - платником орендної плати за земельну ділянку, то за цей місяць він повинен подати дві декларації: одну з земельного податку, другу - з орендної плати.

При цьому постає питання, у якому розмірі нараховувати земельний податок та орендну плату в зв’язку з тим, що право користування такою земельною ділянкою було змінено з середини місяця.

У  «ЗІР» (підкатегорія 112.05) податківці розглядали протилежну до запитання ситуацію, коли платник податку спочатку сплачував орендну плату, а потім став платником земельного податку в зв’язку з набуттям права власності на неї. Відповідно до цього питання податківці зазначали: «Якщо юрособа придбала орендовану нею земельну ділянку державної або комунальної власності на підставі договору купівлі-продажу, то така особа є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку. До дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку юрособа сплачує орендну плату відповідно до договору оренди землі».

Таким чином, вважаємо, що за квітень у декларації з земельного податку платник повинен відобразити нараховану суму податку до сплати (Розділ ІІІ рядок 3 графа 7) пропорційно кількості днів. Аналогічно необхідно відобразити й суму орендної плати у відповідній окремій декларації.

Водночас, звертаємо увагу, що графи 13 та 17 Розділу І та 12 Розділу ІІ заповнюється виходячи з річної суми податку (орендної плати), яка повинна була б бути нарахована, якщо платник сплачував би податок (орендну плату) цілий рік.

Тож, виходячи з наведених даних, платник податку повинен у відповідних деклараціях за квітень задекларувати 6 666,67 гривень земельного податку і 3 3333,33 гривні орендної плати.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Оренда , Плата за землю , Земля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі