• Посилання скопійовано

Знижка на імпортований товар покупцю - резиденту: як відобразити в бухобліку?

Постачальник - нерезидент надає знижку покупцю - резиденту на імпортований товар. Така знижка передбачена договором та інвойсом. Як в такому випадку формується собівартість товару? Як відобразити таку знижку в обліку?

Бухоблік

Підставою для надання такої знижки має бути належним чином оформлений додаток до контракту, яким, можна сказати, буде обумовлено нову ціну контракту. Або продавець-постачальник надсилає покупцеві належним чином оформлену та завірену кредит-ноту, якою буде визначено суму наданої знижки. Щоправда, нагадаємо, що знижки за кредит-нотою можливі тільки за умови передбачення цього у договорі. За своєю суттю кредит-нота є повідомленням, яке надається постачальником покупцю, що зменшує заборгованість останнього перед постачальником. В імпортера зменшення суми зобов’язання перед постачальником супроводжується проведенням Д-т 281 К-т 632 — сторно на суму знижки. Таке проведення буде, у разі якщо товар ще не реалізовано. Якщо ж його вже продано, то сторнувати треба собівартість реалізованого товару, тобто субрахунок 902, і це у випадку реалізації у поточному році — Д-т 902 К-т 281; Д-т 281 К-т 632 — сторно на суму знижки. Якщо ж товар реалізовано вже в минулому році, то операцію сторно слід проводити по субрахунку 441 (Д-т 441 К-т 632 — сторно).

 

ПДВ

Згідно з п. 190.1 ПКУ базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу ІІІ Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів. А так як надання такої знижки за додатком до договору або кредит-нотою є зміною такої договірної вартості, відповідно виникає і необхідність внесення таких змін в митну декларацію. Податківці наголошують, що податкові наслідки за ПДВ у випадку зменшення договірної ціни (тобто, отримання знижки) на товар внаслідок застосування кредит-ноти полягають у послідуючому коригуванні податкового кредиту, який було задекларовано на підставі ввізної митної декларації. Зміна митної вартості імпортних товарів та внесення цих змін до митної декларації у зв'язку зі зниженням постачальником договірної ціни (надання знижки) на поставлений товар передбачені п. 3338 Положення про митні декларації, а саме: зміни до митної декларації можуть вноситися, зокрема, шляхом заповнення та оформлення контролюючим органом аркуша коригування, який згідно з п. 3 Порядку оформлення аркуша коригування, складається посадовою особою митного органу, яким здійснювався випуск товарів за митною декларацією. Оформлений контролюючим органом аркуш коригування є невід'ємною частиною відповідної митної декларації. Відповідно, у звітному періоді, в якому відбулось оформлення аркуша коригування, платник податку повинен виключити зі складу податкового кредиту суму ПДВ, яка зазначена в аркуші коригування. Докладніше про таке коригування ми писали тут>>>

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Експорт послуг нерезиденту: чи є ризик нарахування пені за несвоєчасну оплату?
    Підприємство надало інжинірингові послуги нерезиденту та підписало акт 31.12.2024 р. Оплата очікується після спливу 180-денного терміну. Чи є ризик нарахування пені за порушення строків розрахунків, враховуючи, що згідно з Постановою НБУ №67 певні послуги виведені з-під валютного нагляду за строками розрахунків, і банк не вимагає документів за цим договором?
    24.06.2025601
  • Порушення терміну розрахунків з нерезидентом
    Чи можливо здійснити зарахування зустрічних однорідних вимог по заборгованості нерезидента за цінними паперами/облігаціями з боргом ТОВ перед цим нерезидентом за процентною позикою, отриманою до 20.06.2023 р. та за якою існувала заборгованість за процентами на 24.02.2022 р., в силу чого погасити її не маємо змоги через норму пп. 28 п.14 Постанови НБУ №18?
    20.06.2025457
  • Особливості ЗЕД для ФОПа - "єдинника" ІІІ групи: уточнення місця діяльності
    ФОП на ЄП групи ІІІ має валютний рахунок, надає послуги, перебуваючи в Україні, але отримує виручку від іноземних замовників за послуги на свій валютний рахунок. У заявці на ЄП зазначено місце проведення госпдіяльності "Надання послуг на території України". Чи треба додати "і поза її межами"? Форму №20-ОПП ФОП не подавав
    04.06.202573
  • Експорт обладнання та придбання ТМЦ за кордоном
    Підприємство планує виконувати роботи за кордоном згідно ЗЕД-контракту, вивозячи для цього обладнання, придбане в Україні. Також передбачається закупівля невеликої кількості ТМЦ безпосередньо за кордоном для потреб виконання робіт. Як правильно організувати отримання оплати за експортоване обладнання? Як здійснювати розрахунки за придбані за кордоном ТМЦ та які особливості їх придбання?
    21.05.202549
  • Чи можна імпортувати товар резидентом Дія. Сіті без митного оформлення?
    Резидент Дія. Сіті, платник ПнВК, неплатник ПДВ, оплатив іноземному постачальнику основний засіб вартістю до 600 євро. Чи обов'язково розмитнювати цей товар? Чи можна поставити на баланс основний засіб, якщо директор отримає його за кордоном і ввезе в Україну без декларування? Чи обкладатиметься така операція ПнВК? Які валютні ризики є у цьому випадку?
    11.04.202538