• Посилання скопійовано

Знижка на імпортований товар покупцю - резиденту: як відобразити в бухобліку?

Постачальник - нерезидент надає знижку покупцю - резиденту на імпортований товар. Така знижка передбачена договором та інвойсом. Як в такому випадку формується собівартість товару? Як відобразити таку знижку в обліку?

Бухоблік

Підставою для надання такої знижки має бути належним чином оформлений додаток до контракту, яким, можна сказати, буде обумовлено нову ціну контракту. Або продавець-постачальник надсилає покупцеві належним чином оформлену та завірену кредит-ноту, якою буде визначено суму наданої знижки. Щоправда, нагадаємо, що знижки за кредит-нотою можливі тільки за умови передбачення цього у договорі. За своєю суттю кредит-нота є повідомленням, яке надається постачальником покупцю, що зменшує заборгованість останнього перед постачальником. В імпортера зменшення суми зобов’язання перед постачальником супроводжується проведенням Д-т 281 К-т 632 — сторно на суму знижки. Таке проведення буде, у разі якщо товар ще не реалізовано. Якщо ж його вже продано, то сторнувати треба собівартість реалізованого товару, тобто субрахунок 902, і це у випадку реалізації у поточному році — Д-т 902 К-т 281; Д-т 281 К-т 632 — сторно на суму знижки. Якщо ж товар реалізовано вже в минулому році, то операцію сторно слід проводити по субрахунку 441 (Д-т 441 К-т 632 — сторно).

 

ПДВ

Згідно з п. 190.1 ПКУ базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу ІІІ Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів. А так як надання такої знижки за додатком до договору або кредит-нотою є зміною такої договірної вартості, відповідно виникає і необхідність внесення таких змін в митну декларацію. Податківці наголошують, що податкові наслідки за ПДВ у випадку зменшення договірної ціни (тобто, отримання знижки) на товар внаслідок застосування кредит-ноти полягають у послідуючому коригуванні податкового кредиту, який було задекларовано на підставі ввізної митної декларації. Зміна митної вартості імпортних товарів та внесення цих змін до митної декларації у зв'язку зі зниженням постачальником договірної ціни (надання знижки) на поставлений товар передбачені п. 3338 Положення про митні декларації, а саме: зміни до митної декларації можуть вноситися, зокрема, шляхом заповнення та оформлення контролюючим органом аркуша коригування, який згідно з п. 3 Порядку оформлення аркуша коригування, складається посадовою особою митного органу, яким здійснювався випуск товарів за митною декларацією. Оформлений контролюючим органом аркуш коригування є невід'ємною частиною відповідної митної декларації. Відповідно, у звітному періоді, в якому відбулось оформлення аркуша коригування, платник податку повинен виключити зі складу податкового кредиту суму ПДВ, яка зазначена в аркуші коригування. Докладніше про таке коригування ми писали тут>>>

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»