До договору піднайму застосовуються положення про договір найму. Відповідно до ст. 774 ЦКУ передання наймачем речі у користування іншій особі (піднайм) можливе лише за згодою наймодавця, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з пп. 177.4.4 ПКУ до переліку витрат, які безпосередньо пов’язані з отриманням доходів належать, зокрема, витрати на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності підприємця.
Але перш за все потрібно врахувати наступні моменти:
1) витрати повинні бути пов’язані із отриманням доходу у звітному періоді. Це дохід протягом календарного (звітного) року, а це означає, що включити до складу витрат суму попередньо оплачених орендних платежів за наступний рік не можна;
2) податківці стверджують (рубрика "ЗІР", підкатегорія 140.05), що відносити до витрат господарської діяльності витрати на оренду майна (розуміємо на суборенду також, від ред.), що використовується у господарської діяльності підприємця згідно з договором оренди, та суми сплачених комунальних послуг (у тому числі сплачені рахунки згідно з договором субспоживача електроенергії) на підставі документального підтвердження факту їх сплати.
Згідно з п. 6 Порядку №481 у графі 8 "Інші витрати, пов’язані з отриманням доходу" Книги обліку доходів і витрат фізособа – підприємець відображає суму фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов’язаних з одержанням доходу, зокрема, витрати на сплату орендних та комунальних платежів, які повинні бути документально підтверджені. А у графі 5 "Реквізити документа, що підтверджує понесені витрати" зазначаються реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, що безпосередньо пов'язані з отриманим доходом. Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, платіжне доручення, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек та інші первинні документи, що засвічують факт оплати.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись