• Посилання скопійовано

Надання послуг фізособи - підприємця на єдиному податку оформляється квитанцією

Підприємець (третя група єдиного податку) надав працівнику у відрядженні квитанцію за формою №ПО-Д2 за стоянку автомобіля. Чи є ця квитанція первинним документом? Чи вона використовується при наданні цих послуг? Чи можна суму в квитанції віднести до витрат підприємства?

Підприємці при здійсненні готівкових розрахунків в залежності від обраної системи оподаткування та видів здійснюваної діяльності повинні видавати своїм споживачам розрахункові документи різного виду.
Пунктом 11 ст. 8 Закону "Про захист прав споживачів" передбачено, що "під час продажу товару продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що підтверджує факт купівлі, з позначкою про дату продажу". Такі ж вимоги можна знайти в п. 15 ст. 3 Закону про РРО з невеликим уточненням, що розрахунковий документ видається на вимогу покупця. Тобто, підприємець на вимогу покупця зобов'язаний видати розрахунковий документ встановленої форми. Форма встановлена тільки для касового чека РРО та розрахункової квитанції. Але підприємці-"спрощенці" їх не застосовують. Вони повинні видати покупцеві інший розрахунковий документ.

Правила побутового обслуговування населення та відносини між замовниками та виконавцями послуг на території України регулюються постановою КМУ від 16.05.1994 р №313. Відповідно до п. 9 Правил №313 при наданні побутових послуг між виконавцем (підприємцем) і замовником укладається угода, документальним підтвердженням якого є договір і розрахунковий документ встановленої форми. Згідно з п. 13 Правил №313 розрахунковими документами, що підтверджують факт надання послуги, є:

  • касовий чек - для виконавців (підприємців, що працюють на загальній системі оподаткування), що використовують при розрахунках із замовниками РРО;
  • квитанція, що є документом суворої звітності, - для виконавців (підприємців-єдинників), які згідно з законодавством не застосовують РРО.

Отже, в разі надання побутових послуг і незастосування РРО підприємець повинен видати замовнику в якості розрахункового документа квитанцію.

На відміну від товарного чека, форма квитанції затверджена наказом Укрсоюзсервісу від 29.09.1995 р. №8. Причому для різних видів побутових послуг затверджені різні форми квитанцій. Наказом №8 затверджені не тільки форми квитанцій, які є документами суворої звітності, а й Інструкції щодо їх використання.

Для надання послуг з паркування Наказом №8 передбачено форми №ПО-ПА1 та №ПО-ПА2. Згідно з п. 2.5.7 Наказу №8, у  формах  №ПО-ПА1  і  №ПО-ПА2  вартість  паркування  в квитанції  і  сума   одержаних   коштів   в   корінці   квитанції проставляються друкарським способом  під  час  друкування  бланків форм.

Форма №ПО-ПА1 застосовується для  розрахунків  із  споживачами при терміні паркування від 10 до 40 хвилин. На формі  в  правому  нижньому  кутку  в  рамці  друкарським способом вказується 30 хвилин. Форма №ПО-ПА2 застосовується для  розрахунків  із  споживачами при терміні паркування понад 40 і до 70 хвилин. На формі  в  правому  нижньому  кутку  в  рамці   друкарським способом вказується 60 хвилин.  В квитанції  виконавець  заповнює  місяць,  день,  годину   і хвилину початку паркування шляхом закреслення відповідних цифр. В корінці квитанції в рядку час  паркування  проставляються  цифрами години і хвилини початку і кінця паркування. Заповнення форм та розрахунки із споживачами  виконуються після закінчення паркування.

Отже, ФОП на єдиному податку, надаючи послуги з паркування має використовувати вищезазначені форми, які в свою чергу будуть підставою для віднесення сум до витрат.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Взаємна фіндопомога: чи є підприємства пов’язаними сторонами?
    Велике підприємство (ВП) надало збитковому підприємству (ЗП) безповоротну фіндопомогу (БФД). На кінець звітного періоду ЗП не має зобов’язань перед ВП. На цю ж дату ВП має заборгованість перед ЗП за отриманою поворотною фіндопомогою (ПФД). Власний капітал ЗП від’ємний, а ВП – достатній (значно перевищує суму отриманої ПФД). Чи є ВП та ЗП пов’язаними сторонами згідно з ПКУ?
    08.04.202578
  • Особливості перерахунку орендної плати за землю, сплаченої за отриманим ППР, якщо почала діяти нова НГО
    Для перерахунку орендної плати за землю фізособа письмово або в е-формі звертається до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації або за місцем знаходження земділянки із оригіналами документів і додатковою угодою про внесення змін в договір оренди землі
    06.04.202559
  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202561
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025157
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025477