• Посилання скопійовано

Подорожні листи вантажних автомобілів

Чи потрібно складати подорожні листи в паперовому варіанті для вантажних автомобілів (спецтехніка)?

Відповідно до Закону від 05.07.2011 р. №3565-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень" у текстах Законів "Про автомобільний транспорт" та "Про дорожній рух" вилучено посилання на дорожні листи будь-яких автотранспортних засобів, у тому числі вантажних автомобілів. Отже, наразі вимоги щодо складання подорожніх листів немає.

Подорожнім листом фіксується робота автомобіля, відповідно така фіксація може бути підтвердженням зв’язку списання палива на господарські потреби або використання авто у господарських цілях. Розглянемо аспекти, коли використання подорожнього листа є бажаним.

 

ФОП на загальній системі

Згідно з пп. 177.4.1 ПКУ до переліку витрат, які враховуються при обчислені чистого оподатковуваного доходу включається вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об’єкта витрат.

 

ПДВ

Відповідно до п. 198.5 ПКУ, у випадку, якщо придбані раніше товари, роботи, послуги, необоротні активи починають використовуватись в операціях, що не є господарською діяльністю, або неоподатковуваних операціях, то платник податку на вартість такого придбання повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ і зареєструвати податкову накладну.

 

Відрядження

Як зазначено у частині «а» пп. 170.9.1 ПКУ не є доходом працівника відшкодована йому сума витрат на відрядження, в тому числі і на службовому автомобілі, однак лише за наявності у такого працівника підтверджувальних документів на такі витрати. 

Отже, подорожній лист може бути таким документом, що підтверджує зв’язок понесених витрат (списання палива, амортизація ОЗ, ремонт авто) із господарською діяльністю підприємства (підприємця), однак його складання є не обов’язковим. Для підтвердження зв’язку понесених витрат з господарською діяльністю підприємство може застосовувати і інші первинні документи (актив виконаних робіт, ТТН, акти списання палива на роботу автомобіля тощо).

 

Податок на прибуток

Що ж стосується податку на прибуток, то відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ. То ж прив’язки до господарської діяльності немає.

Зазначимо, що наразі встановленої форми подорожнього листа у законодавстві не встановлено, однак підприємства можуть самостійно розробити її (в тому числі використовуючи стару), однак при цьому варто дотримуватись до вимог обов’язкових реквізитів первинного документа наведених у ст. 9 Закону про бухоблік.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»