• Посилання скопійовано

Індексація орендної плати — це зміна розміру плати за договором

Юрособа здає в суборенду нежитлові приміщення. За договором плата за суборенду може бути змінена шляхом щорічної індексації з урахуванням офіційно встановленого Держстатом індексу інфляції, якщо він складає понад 100%. І це не потребує внесення змін у договір. Який індекс інфляції і за який місяць потрібно обрати, щоб виставити рахунок за суборенду на квітень?

Відповідно до ч. 3 ст. 762 ЦКУ договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за користування майном. Перегляд розміру плати — це внесення змін до договору щодо розміру оплати за орендоване приміщення, яке здійснюється, як правило, додатком до договору оренди в порядку та у строки, визначені самим договором або за домовленістю сторін. Такі умови визначені й у запитанні.

Таким чином, суборендатор має діяти у відповідності до положень укладеного договору суборенди.

Якщо у договорі передбачена саме щорічна індексація, то в такому разі орендна плата може бути переглянута наперед на рік часу з моменту встановлення (розрахунку) Мінстатом індексу інфляції за попередній рік.

Скажімо, Державна служба статистики України листом від 10.01.2017 р. №11.1-03/2-17 повідомила про те, що індекс споживчих цін (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини зони проведення АТО) у 2016 році (грудень до грудня попереднього року) становив 112,4 %. Відповідно цей індекс має бути підставою для внесення змін до Договору та перегляду саме річної суми орендної плати на 2017 рік. 

Втім сторони не позбавлені права внести зміни до договору та передбачити інший порядок індексації, скажімо, помісячно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.20244
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202427
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202423
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024128