• Посилання скопійовано

Підприємство може укласти договір з підприємцем на отримання послуг, навіть якщо їх немає в КВЕД

Фізособа-підприємець надає підприємству послуги оренди віртуального серверу. В КВЕД цих послуг немає. Чи може підприємство заключити контракт та оплачувати за послуги, що не передбачені у свідоцтві платника єдиного податку?

Так, підприємство може укласти договір з фізособою-підприємцем (далі - ФОП) на отримання  послуг, навіть якщо такі послуги  не зазначені у свідоцтві платника єдиного податку (далі - ЄП).

Згідно з ст. 42 ГКУ підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, здійснювана суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Кожен має право на підприємницьку діяльність, не заборонену законом і може самостійно обрати спрощену систему оподаткування (п. 291.3 ПКУ). У разі якщо фізична особа - підприємець отримує  доходи від  видів діяльності не зазначених в його облікових даних, то такий доходи оподатковуються за спеціальними правилами, встановленими ПКУ. Згідно з п. 293.4 ПКУ ставка ЄП для такого доходу встановлюється для ФОП платників ЄП 1-2 групи у розмірі 15% (для ФОП - платників ЄП 3 групи такої підвищеної ставки немає). Крім того , у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ.

Отже, саме ФОП повинен вирішувати чи є сенс йому отримувати дохід за видами діяльності, не зазначеними в його облікових даних як платника ЄП. 

В то й же час, важливо перевірити наявність у контрагента державної реєстрації як суб'єкта господарювання. Основним документом, який підтвердить факт держреєстрації, є виписка або витяг із ЄДР (ч. 6 ст. 25, ч. 4 ст. 43 Закону від 15.05.03 р. №755-IV). У разі, якщо фізична особа - підприємець отримує додатково доходи від видів діяльності не зазначено в його облікових даних, то такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податків - фізичних осіб. Саме такий висновок неодноразово озвучують податківці у своїх роз'ясненнях. Отже, в останньому випадку підприємство повинно буде виконати функції податкового агента та утримати ПДФО з таких доходів.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202553
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025145
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025439
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202590
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520