Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Продаж нерезидентом рекламних послуг на території України через резидента-агента

Нерезидент планує надавати рекламні послуги через посередника - резидента, платника ПДВ. Агент отримуватиме кошти від резидентів - замовників з подальшою оплатою нерезиденту. Які податкові наслідки такого посередництва для агента з ПДВ та податку на доходи нерезидента?

ПДВ

Згідно з пп. 189.4 ПКУ, базою оподаткування ПДВ для послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вартість постачання цих послуг, визначена у порядку, встановленому ст. 188 ПКУ.

Дата збільшення податкових зобов'язань та податкового кредиту платників податку, що здійснюють постачання або отримання послуг у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів та без права власності на послуги, визначається за загальними правилами, встановленими ст. 187 і 198 ПКУ.

Своєю чергою, як передбачено пп. 186.3 ПКУ, місцем постачання рекламних послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання. При цьому, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг, крім випадків, встановлених ст. 208-1 ПКУ (мова йде про електронні послуги, що постачаються нерезидентами фізичним особам, місце постачання яких розташоване на митній території України).

Отже, резидент-посередник, платник ПДВ, на дату отримання коштів від замовника має нарахувати ПЗ з ПДВ виходячи з повної вартості таких послуг і виписати ПН на покупця, якщо він є платником ПДВ (якщо ні, то ПН на неплатника).

Крім того, резидент-посередник, як первісний отримувач від нерезидента послуг, місце постачання яких визначено на території України, має нарахувати ПЗ з ПДВ на вартість таких послуг, скласти ПН та включити відповідну суму ПДВ як до складу своїх зобов’язань так і податкового кредиту.

Що ж до оподаткування ПДВ безпосередньо винагороди агента, то відповідно пп. «є» пп. 186.3 ПКУ місцем постачання посередницьких послуг від імені та за рахунок іншої особи або від свого імені, але за рахунок іншої особи вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання (за умови, що забезпечується надання покупцю послуг, перерахованих у пп. 186.3 ПКУ, до яких належать і рекламні послуги). Оскільки отримувачем посередницьких послуг є нерезидент, то місцем їх постачання визначається за межами України, а отже, винагорода агента не є об’єктом оподаткування ПДВ.

При цьому, якщо агент безпосередньо для надання посередницьких послуг (тобто ті активи, що включені до собівартості наданих посередницьких послуг) придбаває товари чи послуги з ПДВ, то він зобов’язаний нарахувати ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ оскільки використовує такі товари/послуги/необоротні активи в операціях, що не є об’єктом оподаткування відповідно до ст. 196 ПКУ або місце постачання яких розташоване за межами митної території України.

 

Податок на доходи нерезидента

Податок на доходи нерезидента при сплаті за рекламні послуги не утримується, оскільки з 1 січня 2022 року послуги з реклами потрапляють під визначення інших доходів від наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від нерезидента згідно з пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ

А отже, зазначені виплати не є об'єктом для утримання податку на доходи нерезидента. оскільки дана послуга відсутня в переліку, передбаченому пп. 141.4.1 ПКУ, та належить до виключення, зазначеного у пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ (доходи у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента).

 ***

Читайте також: Електронні послуги від нерезидентів: правила оподаткування з 1 січня 2022 року

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Доходи , Нерезиденти , Реклама , Послуги

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі