• Посилання скопійовано

Продаж нерезидентом рекламних послуг на території України через резидента-агента

Нерезидент планує надавати рекламні послуги через посередника - резидента, платника ПДВ. Агент отримуватиме кошти від резидентів - замовників з подальшою оплатою нерезиденту. Які податкові наслідки такого посередництва для агента з ПДВ та податку на доходи нерезидента?

ПДВ

Згідно з пп. 189.4 ПКУ, базою оподаткування ПДВ для послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вартість постачання цих послуг, визначена у порядку, встановленому ст. 188 ПКУ.

Дата збільшення податкових зобов'язань та податкового кредиту платників податку, що здійснюють постачання або отримання послуг у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів та без права власності на послуги, визначається за загальними правилами, встановленими ст. 187 і 198 ПКУ.

Своєю чергою, як передбачено пп. 186.3 ПКУ, місцем постачання рекламних послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання. При цьому, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг, крім випадків, встановлених ст. 208-1 ПКУ (мова йде про електронні послуги, що постачаються нерезидентами фізичним особам, місце постачання яких розташоване на митній території України).

Отже, резидент-посередник, платник ПДВ, на дату отримання коштів від замовника має нарахувати ПЗ з ПДВ виходячи з повної вартості таких послуг і виписати ПН на покупця, якщо він є платником ПДВ (якщо ні, то ПН на неплатника).

Крім того, резидент-посередник, як первісний отримувач від нерезидента послуг, місце постачання яких визначено на території України, має нарахувати ПЗ з ПДВ на вартість таких послуг, скласти ПН та включити відповідну суму ПДВ як до складу своїх зобов’язань так і податкового кредиту.

Що ж до оподаткування ПДВ безпосередньо винагороди агента, то відповідно пп. «є» пп. 186.3 ПКУ місцем постачання посередницьких послуг від імені та за рахунок іншої особи або від свого імені, але за рахунок іншої особи вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання (за умови, що забезпечується надання покупцю послуг, перерахованих у пп. 186.3 ПКУ, до яких належать і рекламні послуги). Оскільки отримувачем посередницьких послуг є нерезидент, то місцем їх постачання визначається за межами України, а отже, винагорода агента не є об’єктом оподаткування ПДВ.

При цьому, якщо агент безпосередньо для надання посередницьких послуг (тобто ті активи, що включені до собівартості наданих посередницьких послуг) придбаває товари чи послуги з ПДВ, то він зобов’язаний нарахувати ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ оскільки використовує такі товари/послуги/необоротні активи в операціях, що не є об’єктом оподаткування відповідно до ст. 196 ПКУ або місце постачання яких розташоване за межами митної території України.

 

Податок на доходи нерезидента

Податок на доходи нерезидента при сплаті за рекламні послуги не утримується, оскільки з 1 січня 2022 року послуги з реклами потрапляють під визначення інших доходів від наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від нерезидента згідно з пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ

А отже, зазначені виплати не є об'єктом для утримання податку на доходи нерезидента. оскільки дана послуга відсутня в переліку, передбаченому пп. 141.4.1 ПКУ, та належить до виключення, зазначеного у пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ (доходи у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента).

 ***

Читайте також: Електронні послуги від нерезидентів: правила оподаткування з 1 січня 2022 року

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202417
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202437
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202432
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202435
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024133