• Посилання скопійовано

Вилучення віддільних поліпшень орендованого майна

Як орендарем можуть бути вилучені віддільні поліпшення (обладнання) в орендованому приміщенні? Яким документом оформити оприбуткування обладнання для майбутнього продажу? Який код УКТ ЗЕД цього обладнання вказувати в ПН, якщо обладнання самостійно створене?

Документування

Особливості вилучення віддільних поліпшень нормативними документами не встановлені, а отже, вони робляться на розсуд орендаря.

Форма документа для оформлення цієї господарської операції також не встановлена. Тому висновок подібний до наведеного вище – орендар самостійно визначає порядок документування.

Наприклад, відповідальна за вилучення особа може скласти звіт про вилучення, в якому описати вилучене обладнання і куди воно передане. На підставі звіту може бути складено Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) ОЗ. За таким Актом вилучене обладнання передається на зберігання матеріально відповідальній особі.

Повторимося ще раз. Ми навели один з можливих варіантів. Але залежно від особливостей кожної конкретної ситуації орендар встановлює власний порядок документування.

 

Код УКТ ЗЕД

Код для обладнання обирається орендарем самостійно. Рекомендації для вибору коду наведені в Основних правилах інтерпретації УКТ ЗЕД, встановлені Законом про Митний тариф.

Там сказано, що класифікація товарів в УКТ ЗЕД здійснюється виходячи з назв товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп.

Детальніше про особливості визначення коду можна прочитати тут.

 ***

Читайте також:

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202553
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025146
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025457
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202591
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520