• Посилання скопійовано

Чи капіталізувати витрати генпідрядника на виконання підрядних робіт?

Підприємство є генпідрядником на будівництві житлового будинку та надає замовнику акти виконаних робіт. Воно залучило відсоткову фіндопомогу та сплачує відсотки кожний місяць, які є значною частиною витрат. Чи потрібно капіталізувати відсотки, збільшуючи собівартість виконаних робіт на суму відсотків?

Відповідно до п. 3 НП(С)БО 31кваліфікаційний актив  -  це актив,  який  обов'язково  потребує суттєвого часу для його створення.

Своєю чергою, згідно з п. 3 НП(С)БО 1, активи – це ресурси, контрольовані підприємством у результаті минулих подій, використання яких, як очікується, призведе до отримання економічних вигод у майбутньому.

Чи відповідають роботи, що виконуються за генпідрядним договором, визначенню кваліфікаційного активу? На нашу думку, так, і ось чому:

  • Роботи, що виконуються за генпідрядним договором, є активом – незавершеним виробництвом, вартість якого формується на активному рахунку 23;
  • Цей ресурс контролюється підприємством внаслідок минулих подій – власне внаслідок будівництва об’єкта в минулих періодах до поточної дати;
  • Використання активу, тобто передача його замовнику за плату призведе до отримання економічних вигод у майбутньому - отримання доходу від замовника.

У Додатку 1 до НП(С)БО 31 наведені приклади кваліфікаційних активів, зокрема:

Незавершене виробництво продукції з тривалим (суттєвим) операційним циклом  -  вино, коньяк, що потребує кілька років (місяців) технологічної витримки 

Незавершені капітальні інвестиції - будівництво приміщень, будинків, будівель, споруд, виготовлення і монтаж устаткування, розробка (створення) програмного продукту та інших нематеріальних активів, які тривають. Вирощування багаторічних насаджень.

Отже, якщо роботи, що виконуються за генпідрядним договором, є незавершеним виробництвом і тривають більше трьох місяців, то вони відповідають визначенню кваліфікаційного активу, а відтак, фінансові витрати на його створення капіталізуються відповідно до п. 6 – 15 НП(С)БО 31. Щодо суттєвого часу свторення кваліфікаційного активу ми писали у минулій консультації тут.

Підрядні будівельні роботи не є незавершеними капітальними інвестиціями, оскільки це не будівництво власних приміщень, будинків, будівель, споруд.

Повторюємо, що у консультації викладено думку автора консультації, яка ґрунтується на положеннях НП(С)БО 31. Підприємство приймає рішення про кваліфікаційний актив, суттєвий час його створення та капіталізацію фінансових витрат на його створення на підставі свого професійного судження і оформлює це рішення наказом керівника.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202553
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025146
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025455
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202591
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520