Якщо підприємство спочатку не планувало займатися таким видом діяльності як продаж готових страв, то цілком можливо, що він не внесений до статуту і не зареєстрований у ЄДР.
Чи обов’язково вносити зміни до статуту?
Часто до статуту додають можливість здійснення «інших видів діяльності, що не суперечать законодавству», що знімає всі питання. Пленум ВГСУ в постанові від 29.05.2013 р. №11 прямо зазначав: «3.8. Цивільна правоздатність юридичної особи, за загальним правилом, є універсальною, тобто відповідна особа здатна мати такі ж громадянські права та обов’язки, як і фізична особа, крім тих, які за своєю природою можуть належати тільки людині (ч. 1 ст. 91 ЦКУ), а відтак, вправі вчиняти будь-які не заборонені законом правочини. Тому сама лише відсутність у статутних документах чи в положеннях, якими регулюється діяльність, зокрема, суб’єктів господарювання, записів щодо можливості здійснення ними певної діяльності та, відповідно, вчинення тих чи інших правочинів не тягне за собою визнання таких правочинів за їх участю недійсними. Винятки із зазначеного правила встановлюються законом».
Отже, законодавство не вимагає вносити зміни до статуту, хоча все ж таки це краще зробити, якщо нового виду діяльності там немає або немає вказівки на те, що ТОВ може здійснювати інші види діяльності, що не суперечать законодавству.
Інформація про види діяльності підприємства міститься в ЄДР (пп. 11 ч. 2 ст. 9 Закону №755). Відповідно, якщо підприємство починає вести вид діяльності, що відсутній у ЄДР, формально є потреба внести зміни до ЄДР.
Якщо цього не зробити, це може негативно вплинути на реєстрацію ПН, хоча й немає жодних законодавчих вимог для підприємств вести тільки таку діяльність, яка зазначена в ЄДР. Виняток — діяльність, що ліцензується.
Більш докладно про ризики ми писали тут.
Отже, закон не вимагає від юросіб на загальній системі оподаткування вносити зміни до статуту та реєструвати новий від діяльності в ЄДР. Проте для мінімізації ризиків блокування податкових накладних це варто зробити.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити