Положеннями ч. 1 ст. 762 ЦКУ передбачено, що за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму (оренди).
Договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за користування майном (ч. 3 ст. 762 ЦКУ).
Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором (ч. 5 ст. 762 ЦКУ).
Вищий господарський Суд України в інформаційному листі від 05.10.2017 р. №01-06/1478/17 повідомляє, що орендна плата за оренду майна державної та комунальної власності є регульованою ціною. У разі законодавчої зміни її розміру передбачено можливість внесення відповідних змін до умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом.
Виходячи з викладеного зазначимо, що одного посилання на ст. 762 ЦКУ в договорі оренди недостатньо для збільшення орендної плати на розмір індексу інфляції.
У договорі оренди (або у додатку до нього) має чітко визначатися період, через який розмір орендної плати переглядається (щокварталу, щороку тощо). Крім того, сторони мають узгодити розмір зростання індексу інфляції, при досягненні якого розмір орендної плати підлягає індексації (наприклад, на 5% та більше).
Кожного разу з посиланням на відповідний пункт договору сторони мають узгоджувати новий (збільшений) розмір орендної плати у доповненнях або змінах до договору оренди на підставі відповідного розрахунку.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись