• Посилання скопійовано

Алгоритм розрахунків у разі відключення електроенергії та ведення КОРО

Як працювати суб'єкту господарювання без РРО у випадку відключення електроенергії?

Відповідно до ст. 5 Закону про РРО  у разі тимчасового (не більше 7 робочих днів) відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням КОРО та РК або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного РРО. Враховуючи це, у суб'єкта господарювання повинна бути завчасно зареєстрована  розрахункова книжка. 

У разі тимчасового (але не більше 7 робочих днів) відключення електроенергії, суб'єкти господарювання, які використовують РРО  зобов'язані зберігати у господарській одиниці останню використану та поточну розрахункову книжку, що використовується на період виходу з ладу РРО (п. 4 розділу ІІІ Порядку реєстрації РРО №547).

Відповідно до п. 7 Постанови №199 усі режими роботи РРО, крім тих, що забезпечують усунення причин блокування, повинні блокуватися зокрема у разі зниження напруги до рівня, при якому не гарантується достовірна обробка та зберігання даних.

Податківці в ІПК від 10.10.2017 р. №2188/ІПК/28-10-01-03-11 10.10.2017 повідомляють, що чинне законодавство чітко роз’яснює дії суб’єктів господарювання щодо щоденного оприбуткування готівкової виручки, у т.ч. і під час тимчасового відключення електроенергії.

Законодавством не передбачено порядок використання довідок про відключення електроенергії для підтвердження неоприбуткування готівкової виручки.

Отже, дії СГ згідно з Порядком реєстрації РРО №547 такі:

1) після відімкнення електроенергії потрібно підрахувати суму виручки, що є у скриньці РРО. Записати цю суму до корінця першої розрахункової квитанції з позначкою «Службове внесення». За умовами запитання до першої квитанції внесено — 2000 грн.

Заповнити графи 1 — 5 розділу 3 КОРО «Облік розрахункових квитанцій»:

— графа 1 — номер першого на початок робочого дня фіскального чека;

— графа 2 — номер останнього фіскального чека, виконаного перед відімкненням електроенергії;

— графа 3 — номер РК, яка використовуватиметься в період відсутності електроенергії;

— графа 4 — дата і час початку використання РК;

— графа 5 — серія і номер першої розрахункової квитанції (у корінці цієї квитанції був зроблений запис «Службове внесення» 2000 грн).

— графи 6 — 8 заповнюються до початку реєстрації розрахункових операцій за допомогою РРО після відновлення постачання електроенергії.

Зверніть увагу: якщо електроенергії немає понад один робочий день, то у розділі 3  КОРО графи 1 і 2 заповнюються тільки у перший день роботи без РРО (у день відімкнення електроенергії), а графа 8 — в останній день використання РК. 

2) при здійсненні розрахункових операцій оформлюються РК. Перед початком використання на її реєстраційній сторінці необхідно зазначити дату початку використання. РК (корінець і відривна частина) заповнюється на кожну розрахункову операцію. До розділу 2 КОРО вноситься інформація за кожен день розрахунків з використанням РК. При цьому у записах за перший день враховують інформацію про суми розрахунків, які були проведені з початку робочого дня до відключення електроенергії (на підставі контрольної стрічки РРО за цей день). За кожен робочий день до розділу 3 КОРО вносять записи про реквізити розрахункових квитанцій до і після закінчення використання РК у межах робочого дня або зміни. 

Щодня заповнюють такі графи:

а) на початку зміни — графи 3 — 5: номер РК, що використовується, час і дата першої розрахункової квитанції, її серія і номер;

б) наприкінці зміни — графи 6 і 7: час і дата останньої виписаної за робочий день (зміну) РК, її серія і номер.

3) після відновлення постачання електроенергії відповідно до п. 10 розділу ІІІ Порядку реєстрації РРО №547  потрібно провести через РРО суми розрахунків за час роботи до відключення електроенергії, якщо інформація про ці суми не збереглася в РРО (у разі обнулення оперативної пам'яті) — окремо за кожною ставкою ПДВ. Iнформація для цього береться на підставі контрольної стрічки. 

Визначити суму розрахункових операцій, оформлених за допомогою РК, за корінцями розрахункових квитанцій. Записати цю суму до корінця останньої розрахункової квитанції з позначкою «Службова видача» (сюди буде включена і та сума готівки, що була в скриньці РРО на момент відключення електроенергії, вона була внесена до першої РК на першому етапі). За умовами запитання, враховуючи, що під час відключення електроенергії реалізація товару не здійснювалась, до корінця останньої РК з позначкою «Службова видача» заноситься 2000 грн. Провести через РРО суму розрахункових операцій.  Роздрукувати Z-звіт і на його підставі заповнити розділ 2 КОРО. Якщо РРО не працював кілька днів, в розділі 2 КОРО зазначити, за які дати підсумовані дані у Z-звіті.

Заповнити графи 6 — 8 розділу 3 КОРО:

— графа 6 — дата і час закінчення використання РК;

— графа 7 — серія і номер останньої використаної розрахункової квитанції;

— графа 8 — номер Z-звіту, роздрукованого після введення РРО в дію.

Згідно з п. 7 ст. 3 Закону про РРО звітність подається за операціями із застосуванням РРО та РК, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо інформація не подається по дротових або бездротових каналах зв'язку.

У «Віснику» №13/2016 зазначається, що у разі якщо на господарській одиниці суб’єкта господарювання було відключення електроенергії, діяльність не провадилась і у розділі 2 КОРО на підставі контрольної стрічки РРО вчинено запис про розрахункові операції, здійснені до моменту відключення електроенергії, такі дії відповідають вимогам чинного законодавства. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.2024433
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202443
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202465
  • Нюанси оформлення видачі готівки з каси за видатковими відомостями
    Підприємство проводить видачу готівки відповідно до Положення №148 за ВКО та видатковими відомостями. Чи можна оформити один ВКО на декілька видаткових відомостей? Чи можна видачу поворотної фіндопомоги штатним працівникам провести видатковою відомістю на декілька людей?
    23.02.2024114
  • ФОП використовує платіжну систему Payoneer: чи потрібен РРО?
    Маркетплейс Etsy, Joom, eBay, Amazon - кошти за продані товари загальною сумою за мінусом комісій маркетплейсу зараховуються раз в тиждень або раз у два тижні на Payoneer, пізніше кошти зараховуються на доларовий рахунок. З доларового рахунку через обмін валют кошти перераховуються на гривневий рахунок ФОПа. Чи потрібно видавати покупцям фіскальні чеки?
    23.02.2024600