• Посилання скопійовано

Роздрібний продаж пива та піци: чи потрібно отримувати ліцензію та застосовувати РРО?

Планується здійснення реалізації пива та піци. Чи необхідно отримувати ліцензію та застосовувати РРО? Яка організаційно правова форма при цьому може бути використана?

Згідно зі ст. 15 Закону №481/95-ВР визначено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. В свою чергу даним законом надано наступне визначення пива - насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового  від 0,5% об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203. Відповідно того, що пиво є алгольним напоєм – для здійснення його продажу суб’єкт господарської діяльності повинен мати відповідну ліцензію.

У відповідності до ст. 3 Закону про РРО застосовувати РРО повинні суб’єкти господарювання, що здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, а також операції з приймання готівки для її подальшого переказу.

Однак п. 296.10 ПКУ надає перелік платників єдиного податку які можуть не застосовувати РРО:

  • першої групи;
  • другої і третьої груп (фізособи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 грн.

Однак, зважаючи на вимогу ст. 24 Закону №481 для отримання ліцензії на продаж алкогольних товарів, суб’єкт господарювання повинен зазначати дані про РРО або КОРО. Тож в будь якому випадку їх застосування є обов’язковим, не зважаючи на звільнення згідно з законом про РРО. КОРО можуть бути застосовані ФОП, платником єдиного податку, що здійснюють продаж пива в пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів. Про неможливість реалізації пива без РРО (КОРО) зазначали і податківці у своїй публікації>>>

Також зверніть увагу, що здійснюючи роздрібний продаж пива, суб’єкт господарювання стає платником акцизного податку (згідно з пп. 212.3.1-1 ПКУ). Реєстрація таких платників здійснюється в момент подання ними декларації з акцизного податку (лист від 20.01.2015 р. №1519/7/99-99-19-03-03-17).

Згідно з п. 291.5 ПКУ передбачено, що не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання, які займаються виробництвом, експортом, імпортом, продажем підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізосіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).

Отже, фізособи-підприємці, що здійснюють роздрібний продаж пива можуть обирати спрощену систему оподаткування. Для юросіб такого права вибору ПКУ не встановлено – вони торгувати пивом та іншими алкогольними напоями, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, не можуть.

Варто зважати, що згідно визначення у законі №481 - місце торгівлі - місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного  розташування. А так, як платники ЄП першої групи можуть здійснювати торгівлю лише на ринку виключно з торгових місць, відповідно даний вид діяльності для них не доступний.

Тож зважаючи на вищенаведене, суб’єкт господарювання, для торгівлі, зокрема, пивом може обирати форму як юрособи (платника податку на прибуток), так і фізособи (або єдинника 2-3 груп, або загальносистемника). Що стосується відкриття кафе, хоча воно і належить до закладів ресторанного господарства, на сьогодні немає перешкод оформляти таке кафе як на юридичну, так і на фізичну особу. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»