Самозайняті особи заносять до Книги обліку доходів і витрат у графі 2 відомості про суму доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності, із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік (пп. 2 п. 6 Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затвердженого наказом Міндоходів від 16.09.2013 р. №481).
Отже, загальною сумою в графі 2 цієї Книги відображаються, зокрема:
- кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою;
- сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності;
- вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
При цьому у графі 1 Книги слід зазначити дату запису. Але дата запису в графі 1 має відповідати даті отриманого доходу, зазначеного у графі 2. Отже, якщо Книга заповняється за підсумками дня, то це буде день, загальний дохід якого зазначено у графі 2.
Про це такого говорять й фахівці ДФС у своїх листах від 10.06.2016 р. №186/6/19-00-13-01-16/5562, від 27.10.2015 р. №10011/Д/99-99-17-02-02-14, у яких сказано, що датою при формуванні загального оподатковуваного доходу є дата фактичного надходження коштів на банківський рахунок (у касу) або отримання інших видів компенсацій, тобто застосовується касовий метод.
Така ж відповідь міститься й у підкатегорії 104.08 ресурсу «ЗІР»: фізична особа - підприємець за підсумком дня по факту отримання доходу заповнює графу 2 «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності».
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити